Bugün Haliç Kongre Merkezi’ndeyiz
Merakla beklenen 4. Uluslararası Yetim Buluşması bu akşam saat 19.30’da Sütlüce Haliç Kongre Merkezi’nde başlıyor. Buluşmaya tüm İHH gönüllüleri ve duyarlı vatandaşlar bekleniyor.
Türkiye 17.10.2009

Vakfımız bu buluşmalarla Türkiye ve Türkiye dışındaki yetim ve kimsesiz çocukların hem kendi sıkıntılarını hem de ülkelerindeki sıkıntılarını halkımızın gündemine getirmeyi ve ülkemizde yetimlilik olgusunu yaygınlaştırmayı hedefliyor. 

İHH, bugüne kadar 3 defa Uluslararası Yetim Buluşması düzenledi. 2005, 2006 ve 2007 yılında düzenlenen buluşmalara yoğun ilgi gösterilmişti.  

Buluşmaya tüm İHH gönüllüleri ve duyarlı vatandaşlar bekleniyor. Girişlerin ücretsiz olacağı programa Lübnan, Irak, Etiyopya, Sudan, Çeçenistan, Doğu Türkistan, Pakistan, Makedonya ve Türkiye’den yetimler katılacak. 
10 ülkeden 50 yetim bu akşam yerel folklorik oyunlarını ve ezgilerini sunacaklar.

Şiirleriyle yetime dokun merhamete ortak ol diyecekler. Amerikalı sanatçılar Tyson Amir ve Baraka Blue, Almanya’dan Ammar 114 ve Ömer Karaoğlu da şarkı ve ezgileriyle yetim çocuklara destek olacaklar. 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.