Bulgaristan’da kurban sevinci
İHH İnsani Yardım Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda da Bulgaristan’daki Müslüman kardeşlerini sevindirmeyi unutmadı. Türkiye’den gönderilen kurbanlar 1000’in üzerinde aileye ulaştırıldı.
Balkanlar, Bulgaristan 18.01.2007

Bulgaristan Müslümanları, kurban vesilesi ile komşu ülke Türkiye’deki kardeşleri ile manevi bağlarını tazelediler. Bayram süresince 126 hisse kurban kesilerek kurban etleri muhtaç kimselere dağıtıldı.

 

Bulgaristan Müslümanlarının bağlı olduğu baş müftülüğün organizasyonu ile Kırcaali ili Cebel kasabasında bayramın ikinci günü kesilen kurbanlar, bayramın üçüncü ve dördüncü günü 12 bölge müftülüğünün yardımlarıyla ülkedeki Müslümanların yaşadığı bölgelere dağıtıldı. Bu organizasyonla, bayramda 1000’in üzerinde aileye kurban sevinci yaşatıldı.

 

Bazı bölgelerde, kurban etleri STK’lara ve eğitim kurumlarına da hibe edildi. Plevne şehrinde bir yetim evine, Madan kasabasında ülkenin tek hafız yetiştiren müessesesi olan bir kuruma bağış yapıldı. Ayrıca birkaç köydeki okullara da kurbanlardan dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.