Bursa’da yetim iftarı
Bursa ilimiz anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Bursa İnsani Yardım Derneği ve Bursa İHH gönüllüleri, yetim çocukları iftar yemeğinde buluşturdu. Ayrıca 125 yetim çocuğa bayramlık elbise ve kır
Türkiye 03.09.2010

Bursa İnsani Yardım Derneği, içerisinde bulunduğumuz hayır ve bereket ayı olan Ramazan ayında yetim çocuklara destek oldu. Dernek, 125 yetime bayramlık elbise yardımında bulundu. Aldıkları bayramlıklar ile bayrama hazır girecek olan yetim çocuklara ayrıca kırtasiye malzemesi yardımı da yapıldı.

Bursa İnsani Yardım Derneği, ayrıca anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Yetim çocuklar ve aileleri, düzenlenen iftar yemeğiyle bir araya getirildi.

İHH İnsanı Yardım Vakfı başkan yardımcıları Ahmet Sarıkurt ve Mehmet Kara da programa katıldı. Programda Bursa İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan ve Mehmet Kara birer konuşma yaptı. Konuşmacılar, yurt içi ve yurt dışında yapılan yardımları anlattılar. Yetimin önemine vurgu yaptılar.

Mehmet Kara, bir ailenin aylık 70 TL ile bir yetime sponsor olabileceğini belirterek hayırsever aileleri yetimlere destek olmaya çağırdı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.