Bursa’dan Suriye’ye 3 kamyon yardım malzemesi
81 ilden 81 kamyon yardım malzemesi projesinde ilk yardımlar Bursa İnsani Yardım Derneği’nden geldi. Proje kapsamında yapılan çalışmalarda Suriye’ye gönderilmek üzere 3 kamyon malzeme temin edildi. Bu
Suriye, Türkiye 17.09.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye halkı için Hatay’da oluşturduğu kriz masası tarafından koordine edilen yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Son olarak Bursa’dan yola çıkan 3 kamyon yardım Cilvegözü sınır kapısından geçirilerek, İHH ve Bursa İYD ekipleri tarafından İdlip çevresinde ve Türkiye sınırına yakın yerlerde bekleyen sığınmacılara dağıtıldı.

Kamyonlarda bulunan 45 ton gıda malzemesi, bin adet çocuk bezi, 2.5 ton tahin helvası, 4 bin adet havlu ve bin 500 adet nevresim takımı Suriye halkına ulaştırıldı.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.