Bursalı gönüllülerden 105 yetime bisiklet
Bursa İHH İnsani Yardım Derneği düzenlediği piknik ve kermes organizasyonları ile yetim çocuklara yardım etmeye devam ediyor.
Türkiye 10.06.2013

Bursa Botanik Park’taki piknik organizasyonunda aileleri ile kahvaltı yapan yetim çocuklar, burada çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler. Ardından Bursa Orman Çiftliği’nde yetim çocuklarla birlikte fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Burada ayrıca Bursa İHH yetkilileri tarafından 105 adet bisiklet yetim çocuklara dağıtıldı. Etkinlik tüm katılımcılara mangal ikramının yapılması ile sona erdi.

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen diğer bir organizasyonda ise yetim çocuklar için düzenlenen kermesin açılışı yapıldı. Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulan hayır çarşısına Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Halil Asa katıldı. Asa,“İHH’nın Bursa Gönüllüleri olarak, dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaklaşık 2 bin çocuğun bakımını üstleniyoruz. Birçok bölgede yetimler için okullar açtık” dedi.

Bugüne kadar yetimler için Suriye’ye 26 TIR yardım malzemesi gönderdiklerini vurgulayan Asa, “Kermesten elde edilecek gelirler bu kutsi çalışmalara katkı sağlayacaktır” dedi.

Karacabey Sevgi Yolu’ndaki kermesin 11 Haziran’a kadar açık kalacağı bildirildi.
 


 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.