Çadır kentteki Suriyeli çocuklara bayram hediyesi
Suriye’de aylardır devam eden çatışmalarda yüzlerce insan hayatını kaybetti, yüzlercesi de yaralandı. Suriye ordusunun düzenlediği operasyonlardan kaçan sınır bölgesindeki halk ise Türkiye’ye sığındı.
Suriye 10.08.2011

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri  “3.000 Boncukla Çadır Kentte 3.000 Gülücük” isimli bir kampanya başlattı. Bu çalışma çerçevesinde Türkiye sınırındaki çadır kentlerde yaşayan çocuklara oyuncak ve takıdan oluşan hediyeler gönderilecek.

Vakfımızın gönüllüleri tarafından başlatılan kampanya 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen oyuncaklar ve takılar, bayram öncesinde Suriyeli mülteci çocuklara verilmek üzere sınır kamplarına gönderilecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.