Çorum İHH 100 mülteci aileye gıda yardımı ulaştırdı
Tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ulaştırıldı.
Türkiye 29.05.2012

Dünyanın 120 ülkesinde ve bölgesinde yardım çalışmalarını devam ettiren İHH  İnsani Yardım Vakfı Çorum’daki Gönüllüleri aracılığıyla 100 mülteci aileye gıda yardımı ulaştırdı. 

İHH Çorum Gönüllülerinin tespit ettiği muhtaç mülteci aileler ziyaret edildi. Tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ulaştırıldı.

Yapılan ziyaretlerde mültecilerin ciddi anlamda yardıma muhtaç oldukları, kaldıkları evlerin rutubetli ve durmaya uygun olmadığı gözlendi. Özellikle çocukların gereği gibi beslenemediği ve bazılarının ciddi hasta olduğu anlaşıldı.

İHH Çorum Gönüllüsü Selim Özkabakçı “Duyarlı halkımızı kendi çevrelerinde bulunan bu insanlara destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.