Çorum ve Şanlıurfa’dan İzzet Şahin’e destek
İHH İnsani Yardım Vakfı Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’in 15 gündür İsrail tarafından gözaltında tutulması Şanlıurfa ve Çorum’da protesto edildi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 13.05.2010

İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet şahin 15 gündür İsrail tarafından askeri cezaevinde gözaltında tutuluyor. İbrani üniversitesinde öğrenci olarak dil eğitimi de alan İzzet Şahin, bütün izinleri tam olmasına rağmen hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı.  

İzzet Şahin’in gözaltında tutulmasına pek çok kesimden tepkiler gelirken farklı illerde protestolar gerçekleştiriliyor. Çorum ve Şanlıurfa’da İHH gönüllüleri ile çeşitli STK’lar bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamalarında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın dünyanın 120 ülkesinde faaliyet gösteren, 18 yıldır Türkiye’de ve dünyada yüzlerce projeyi hayata geçiren bir kuruluş olduğu hatırlatıldı ve dünyanın dört bir yanında on binlerce gönüllüsü olduğu dile getirildi. Basın açıklamalarında İzzet Şahin’in bir insani yardım çalışanı olduğu hatırlatılarak biran önce serbest bırakılması istendi. Basın açıklamalarında İsrail, pankart ve sloganlarla protesto edildi. Eylemler olaysız sona erdi. 


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.