Çorum'da Suriye yararına kermes açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri ve İlke-Der Çorum Şubesi tarafından Suriye halkına yardım etmek amacıyla kermes açıldı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 23.05.2013

Suriye'de savaşın ortasında, zor şartlarda yaşam mücadelesi veren çoğunluğu kadın ve çocuk onbinlerce Suriyeli'nin yaşadığı drama, Çorum halkı sessiz kalmadı ve Suriye yararına bir kermes düzenlendi.

Kermesin açılısını Çorum İnsani Yardım Derneği Selim Özkabakçı, İlke-Der Başkan Yardımcısı Ahmet Özgün ile İHH Gönüllüsü Dr. Derviş Çelik gerçekleştirdi. Duyarlı hanımların emeği ile hazırlanan kermesin geliri ise mazlum Suriye halkı için kullanılacak. 22 Mayıs Çarşamba günü dualarla açılan kermes bir hafta boyunca devam edecek.

Kermesin açılışında konuşma yapan ve Suriye’de yaşananlardan bahseden Çorum İnsani Yardım Derneği Başkanı Selim Özkabakçı, “İstiyoruz ki Suriye’de akan kan acilen dursun, hayat normalleşsin. Esad zulmü bitsin annelerin ve çocukların yüzü gülsün” dedi.

Suriye’ye yapılan yardımlardan da bahseden Özkabakçı, Çorum olarak Suriye’ye şimdiye kadar üç tır gıda yardımı gönderdiklerini ve bu kermes sayesinde dördüncü tırı göndereceklerini belirtti.

Çarşamba günü saat 12.30’da Gazi Caddesi No:16 da başlayan kermes bir hafta süresince açık kalacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.