Çorum'da yetim çocuklar için kermes
Çorum’da yetim çocuklar yararına kermes düzenlendi
Türkiye 25.04.2014

Çorum İHH Hanımlar Komisyonu ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Suffa Kulübü Üyesi Hanım kardeşlerimizle birlikte İlahiyat Fakültesi bahçesinde yetimler yararına kermes düzenledi. Beş gün açık kalacak kermes ve fotoğraf sergisinin geliri İHH’nın bakımını üstlendiği yetim çocuklara bağışlanacak. Gıda ürünlerinin satışa sunulduğu kermeste ayrıca “Yetimler” temalı fotoğraf sergisi de açıldı.

Serginin açılışını Çorum İHH Hanımlar Komisyonu ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Suffa Kulübü Üyeleri ile davetliler birlikte yaptı.

Çorum İHH Hanımlar Komisyonu Başkanı Amine Özkabakçı, açılışta yaptığı konuşmada, “Yetimlerimize biz sahip çıkamazsak organ mafyaları, misyonerler ve çocuk tacirlerinin eline geçiyor. Bir misyoner vakfın baktığı yetim sayısı iki milyonun üzerindedir. Bir başkası bir milyon yetime bakıyor bunlar Müslüman coğrafyanın çocukları, bu tablo karşısında bizlere çok iş düştüğünü düşünüyoruz” dedi.

Çorum İHH’nın Eşref hoca caddesindeki yeni ofisinde yetim destekleme organizasyonunu yerel ölçekte de hayata geçireceğini belirten Özkabakçı, “Çorum’un yetimlerine de ulaşmayı planlıyoruz. Kendi şehrimizin sponsorlarıyla kendi şehrimizin yetimlerine de sahip çıkacağız. Bu konuda çalışmak isteyen gönüllü hanım kardeşlerimiz bizimle temasa geçebilir. Facebook’tan Çorum İHH ulaşabilirler” diye konuştu.

Bu arada, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesindeki kardeşlerimizin sponsorluk sistemi ile bakımını üstlendiği yetim sayısı kırkı çeçti.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.