Çorum’dan Suriye’ye 50 ton gıda yardımı
Suriye’ye 50 tonluk gıda yardımını taşıyan 2 tır Çorum’dan yola çıktı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 13.02.2013

 Suriye halkı için toplanan 50 tonluk gıda yardımını taşıyan 2 tır Çorum’dan dualarla uğurlandı. Çarşamba sabahı Çorum Emiroğlu un fabrikasında gerçekleştirilen programa STK temsilcileri ve yardımlara destek veren bağışçılar katıldı.

Çorum İHH İnsani Yardım Derneği Temsilcisi Selim Özkabakçı yaptığı açıklamada Çorum halkının Suriye’ye daha önce 1 tır gıda yardımı gönderdiğini ifade etti.
 
Tırlarda un, pirinç gibi kuru gıda maddelerinin yanı sıra ilaç, kıyafet ve battaniye gibi acil ihtiyaç malzemeleri yer alıyor.
 
Çorum’dan dualarla uğurlanarak Hatay, Cilvegözü sınır kapısına doğru yola çıkan 2 tır yardım İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Reyhanlı’daki kriz masası aracılığı ile Suriye halkına dağıtılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.