Çorum’dan Suriye’ye yardım tırı
Çorum’da hazırlanan yardım tırı Suriye’ye ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Suriye, Türkiye 18.11.2013

Çorum İHH tarafından Suriye’ye ulaştırılmak üzere hazırlanan, içinde 26 tonluk gıda yardım malzemesininin bulunduğu yardım tırı cumartesi günü dualarla uğurlandı.

Hafız Yusuf Demirel hocanın yaptığı duanın ardından bir konuşma yapan İHH Çorum Temsilcisi Selim Özkabakçı,"İHH dünyanın bir çok bölgesinde olduğu gibi savaşın başından beri Suriye’ye aralıksız yardım çalışmalarını devam ettirmektedir. Suriye’de açlık ve sefalet inanılmaz boyutlara ulaşmış durumdadır. Suriye’de kardeşlerimiz açlık çekmektedir. Suriyeli alimler erkeklerin oruç tutmasını önerirken açlıktan ağlayan çocukların da ölmemesi hayatta kalması için kedi köpek yemelerine fetva verdiler. Suriye’de yaşananlar insanlık ayıbıdır, Suriyeli çocukların ve kadınların bu durumu bizim onurumuzu zedelemektedir. Suriye yardımlarımız sürekli devam edecektir, bundan sonrada oluşacak yardımlarımızı yerine ulaştıracağız. Suriyeli kardeşlerimize Çorumluların yardımlarıyla birlikte selamlarını da götüreceğim inşallah" dedi.

İlke-Der ve Özgür-Der Çorum Şubesinin de destek verdiği yardım tırına Özkabakçı refakat edecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.