Depremzede Van’dan Suriye’ye sağlık yardımı
Van halkı Suriye’ye 300 bin TL değerinde sağlık yardımı gönderdi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 01.04.2013

Vanlı hayırseverler Suriye halkına yardım ulaştırmaya devam ediyor. İl genelinde yardım çalışmalarını hızlandıran İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri son olarak 1 adet ambulans ile 225 bin TL değerindeki 414 koli ilaç ve 49 koli tıbbi malzemeyi bölgeye gönderdi.İHH’nın Suriye halkı için 2 yıldır sürdürdüğü yardım seferberliğine büyük destek veren Van ilinin bölgeye bugüne kadar yaptığı yardımların bütçesi 550 bin TL’yi buldu.

2 yıkıcı deprem yaşayan ve maddi-manevi desteğin önemini derinden hissetmiş olan Van halkının Suriye’ye gönderdiği yardımlar arasında gıda, sağlık, kıyafet, çadır, yatak, hijyen malzemesi vb. acil ihtiyaç malzemelerini taşıyan 13 tır ve 1 ambulans bulunuyor.

Yardım malzemeleri İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Birliği aracılığıyla bölgeye ulaştırılacak.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.