Diriliş Buluşmaları Antalya'daydı
İHH ve çok sayıda STK’nın işbirliğiyle organize edilen Diriliş Buluşmalarının dördüncüsü 8 Ocak Cuma günü Antalya’da gerçekleştirildi.
Filistin - Gazze, Türkiye 04.01.2016

İHH İnsani Yardım Vakfı ve çok sayıda STK’nın işbirliğiyle organize edilen “Ümmet Şuuru” konulu “Diriliş Buluşmaları” 8 Ocak Cuma günü Antalya’daydı.

Programın açılış konuşmasını yapan İHH Genel Sekreteri Yavuz Dede son 250 yıldır İslam ümmeti olarak ya öldürülüyor ya hapsediliyor ya da sürgüne gönderildiğimizi belirterek, “Bizler İslam ümmeti olarak Suriye'yi; abluka altındaki Madaya'yı görmezden gelemeyiz.” dedi.

Konferansın konukları özetle şunları söyledi:

Nureddin Yıldız

Biz peygamberine "Git Kudüs'ü sen Allah'ınla birlikte kurtar." diyenlerden değil, Kudüs için and içenlerdeniz. Şehidim var diye, gazim var diye ağlar mıyım ben? Ölüm korkusuyla yaşarsam gök başıma yıkılmaz mı?

Ey genç, Rabbine de ki; "Ey Allah'ım benim cılız görünmeme bakma; ben kâinatın fethine hazır bir genç olarak huzurundayım!"

"Ben Allah'la beraberim, ezilirim, ölürüm ama Allah'tan ayrılmam diyenler olarak buradayız. Şahid ol yâ Rab!"Beşir Eryarsoy

Diriliş ölümden sonra başlar. Diriliş Buluşmaları da bir devrin sona erip yeni bir devrin doğduğunu müjdeliyor!

Ashab-ı Kirâm 40 yılda dünyanın yarısına İslâm'ı taşıdı çünkü Kur'ân'ın niçin geldiğini biliyordu. İslâm'ın bize kazandırmak istediği izzet ile içinde bulunduğumuz bu sefîl hâl bağdaşır mı? Bağdaşmaz, dirilmek zorundayız!

Kimsenin bizi sömürmesine izin vermeyecek, kendi kaynağımızı sahipleneceğiz. Allah bu sahiplenişte bizleri pay sahibi kılsın.

Muhammed Emin Yıldırım

Birileri istikbâlini başka yerlerde arayabilir; ama biz istikbâlimizi köklerimizde aramak zorundayız. Eğer ümmetin çokluğuna rağmen sözü geçmiyorsa bunun iki sebebi var: dünya sevgisi ve ölüm korkusu. 

Madem dirilişe ihtiyacımız var, o zaman ashab gibi olacağız. Sağa sola bakmayacak, bakışları kendimizde yoğunlaştıracağız.

“Gel, kurtuluş bende” diyenlere aldırmayacağız ve “Hayır! Kurtuluş İslam’dadır” diyeceğiz.


 

Halil İbrahim Kutlay

Ümmet demek zilleti kabul etmemek demektir, ümmet birlik ve beraberlik demektir. Ümmet olmak cahiliyyeyi reddeder, şirki reddeder, Ümmet olmak bir şereftir. Bu ümmeti yıkmak isteyenler; fitne, fesat, terör ve anarşiyle yok etmek isteyenler hiçbir zaman bunu başaramayacaklar. Bu ümmetin ilk nesilleri ne ile dirildiyse sonraki nesilleri de aynı şey ile dirilecek, ihya olacaktır.

Dr. İhsan Şenocak

Dünya İslâm'la savaşıyor. Suriye'nin aç kadın ve çocuklarıyla, Arakanlı ve Bangladeşli Müslümanlarla savaşıyor.

Gençler, bu dünyaya müdahale edeceğiz! Mazlumlar, yetimler adına müdahale edecek ve bedel ödeyeceğiz!

Suriye'de çocuklar aç ölüyor. Londra seyrediyor, New York seyrediyor. Kardeşim, sen geldiğinde köpekler dahî aç kalmayacak!


 

Antalya programının tamamı:

​​

Bundan önceki konferanslar sırasıyla Kayseri, Malatya ve Adana’da gerçekleştirilmişti.

Geçmiş programları izlemek için www.dirilisbulusmalari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.