Diyarbakır'dan Suriye'ye insani yardım
Diyarbakır'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Suriye'ye yardım için "Diyarbakır Suriye Kardeşlik Girişimi" şemsiyesi altında bir araya geldi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 Diyarbakır'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek Suriye'ye yardım organizasyonu için il çapında bir girişim başlattıklarını duyurdu.

Diclekent Bulvarı’ndaki bir kahvaltı salonunda düzenlenen basın toplantısında Özgür-Der, Ay-Der, Anadolu Gençlik Derneği, İnsani Yardım Derneği, Memur-Sen, Diyarbakır Değerlerini Koruma Derneği ile İhvan-Der temsilcilerinden oluşan girişim adına Hasip Yokuş açıklama yaptı.

Yokuş, Suriye'de yarım yüzyıldır hukuk, adalet ve insanlığın olmadığı ağır işkence ve katliamların vahşice işlendiği bir düzenin hüküm sürdüğünü vurguladı.

Zulüm kimden gelirse gelsin mazlumun yanında yer almayı, İslami ve insani bir vecibe olarak gördüklerini ifade eden Yokuş, bu nedenle Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları olarak bu kampanyayı başlattıklarını vurguladı.

Yokuş ayrıca Suriyeli mazlumlar için il çapında başlattıkları "Kardeşlerimiz Üşümesin, Aç Kalmasın" kampanyası kapsamında yardımların dağıtılan broşürlerde yer alan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Ziraat Bankası hesaplarına yatırılabileceğini ifade etti.

“Diyarbakır Suriye Kardeşlik Girişimi” tarafından yapılan basın açıklaması “Yardım çağrımız insani ve İslami duyarlılığını yitirmemiş, insanlık, adalet, özgürlük ve kardeşlik için bir iddiası, sözü olan tüm insanlaradır" sözleriyle sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.