Doğu Guta’daki ailelere insani yardım
Suriye rejimi tarafından kuşatma altında tutulan Doğu Guta’daki ailelere, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveyt Kızılayı iş birliğiyle günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımına başlandı.
Suriye 27.02.2018

Suriye rejimi tarafından kuşatma altında tutulan Şam’ın Doğu Guta bölgesine İHH İnsani Yardım Vakfı’nın destekleri sürüyor. İHH, bölgede zor koşullar altında yaşayan sivillere Kuveyt Kızılay’ı işbirliğiyle günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımına başladı.

İnsani Yardım Çalışmaları kapsamında İHH, bölgedeki ailelerin sıcak yemek ve ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla günlük 8 bin 800 ekmek ve 5 bin kişilik sıcak yemek dağıtımına başladı. Yardımlar kapsamında bölgeye ayrıca 750 gıda kolisi ve 800 çocuk paketi ulaştırıldı.

img_6862.jpg

Doğu Guta’da son durum

Yaşanan saldırılar nedeniyle Doğu Guta’da yaşayan 400 bini aşkın sivil ağır şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. İnsanlar, en temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyorlar. Yardımların, Doğu Guta halkının ihtiyaçlarını bir nebze olsun hafifletmesi bekleniyor.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

img_7239.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Mesut Şen’in şahitlikleri
Mesut Şen’in şahitlikleri
Uzun yıllardır İHH’da görev yapan Mesut Şen, vakfın YouTube kanalına konuk oldu. Şen, yıllar boyu yaptığı uzun seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktardı.
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Doğu Türkistanlı Reyhangül Ahmet, İHH'nın YouTube kanalına konuk oldu. Reyhangül, yurt dışına çıkmak istediklerinde “Türkiye’den başka bir yere gitmeyi düşünmedik bile” dedi.
Bir varmış, bir yokmuş
Bir varmış, bir yokmuş
Sürpriz yapmak için yola çıktılar, binlerce kilometre gittiler. Ancak yol, onlara da süprizler hazırlamıştı. Geri dönmek, hiç kolay olmadı. "Bir Sürpriz Yap", İHH Youtube Kanalı’nda yayınlandı.