Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Haberler

Doğu Türkistan Haberleri

Toplama Kampları Kapatılsın!
İHH, 4 STK ile birlikte Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çekmek amacıyla vakıf genel merkezinde bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada Toplama Kampları’nın kapatılması çağrısı yapıldı.
Doğu Türkistan’a Sahip Çık!
Sakarya Genç İHH, “Doğu Türkistan’a Sahip Çık” sloganıyla basın açıklaması düzenledi. Açıklamada toplama kamplarının kapatılması çağrısında bulunuldu.
Bolu’dan Doğu Türkistan’a destek
Bolu İHH, Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çekmek için bir basın açıklaması ve yürüyüş düzenledi.
Kayseri İHH yetimler için şölen düzenledi
Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Türk, Doğu Türkistanlı ve Suriyeli yetim çocuklar için “Yetim Karne Şöleni” düzenlendi.
İHH’dan Doğu Türkistan Raporu
İHH’nın Çin zulmü altında yaşayan Doğu Türkistan bölgesiyle ilgili hazırladığı rapor Başkanı Bülent Yıldırım tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Yıldırım toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çin ziyaretiyle ilgili bir dizi öneride bulundu.
5 Şubat 1997 Gulca Katliamı
Gulca’da 1997 Şubat’ında kültürel kimlikleri ve dini yaşantıları üzerinde artan baskılar nedeniyle barışçıl bir şekilde ayaklanan Uygurlara Çin polisi kalabalığın üzerine ateş açarak karşılık vermiştir.
Yetim destek coğrafyamız genişliyor
İHH’nın yetim çocuklar için 2007’de uygulamaya koyduğu “Yetim Sponsorluk Sistemi” kapsamında desteklediği yetim sayısı 54 bine ulaşırken geçen yıl itibariyle 7 ülkeyi daha sisteme dahil etti.
Doğu Türkistan'daki katliamlara tepki
Çin'in Doğu Türkistan'da bir süredir devam eden saldırıları İstanbul ve Ankara'da protesto edildi.
Konya’da mazlum coğrafyalar için dayanışma gecesi
İHH gönüllülerinin oluşturduğu Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER), “Doğu Türkistan’dan, Balkanlara, Kafkasya’dan Afrika’ya Dayanışma Gecesi” başlıklı bir program düzenleyecek.
Doğu Türkistan’da Çin Nükleer Deneylerinin Başlangıcı 16 Ekim 1964
Çin, 16 Ekim 1959’da Doğu Türkistan’ın Lop nur bölgesinde ilk nükleer tesisini kurmuş ve 16 Ekim 1964’te ise kendi ürettiği ilk atom bombasını patlatmıştır.
Sayfa:
1 2 3 ... Sonraki
24 Haber / 3 Sayfa