Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Domaniç’ten Söğüt’e ‘Diriliş Yolu Yürüyüşü’

İHH Acil Yardım ve Arama Kurtarma Birimleri, milli ve manevi duyguların ön plana çıkararak tarihimizle olan bağımızı güçlü tutmak amacıyla Domaniç’ten Söğüt’e Diriliş Yolu Yürüyüşü ile yürüyecek.

Diriliş Yolu Yürüyüşü, 4-8 Eylül 2018 tarihleri arasında Kütahya’nın Domaniç ilçesi Hayme Ana Türbesi’nden başlayıp, Bilecik’in Söğüt ilçesi Ertuğrul Gazi Türbesi’nde son bulacak. Yürüyüşte, yaklaşık 100 kilometrelik yol 4 kamplı 5 günde tamamlanacak. Yürüyüş güzergahında Kayı Boyu’nun yaylak - kışlak arasında tercih ettiği yol takip edilecek. Yürüyüş, Eylül ayının ilk haftasında bir hafta arayla gerçekleşen Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri’nde başlayıp Ertuğrul Gaziyi Anma Törenleri’nde son bulacak.

Yürüyüşle birlikte İHH Arama & Kurtarma Ekip Üyelerinin; kondisyon, işbirliği, takım çalışması, iletişim ve lojistik gibi yetilerini geliştirmenin yanında kültür dünyasına da katkı sağlaması amaçlanıyor.

domanicten-sogute-dirilis-yolu2.jpg

Projenin misyonu

 • Milli ve manevi duyguların ön plana çıkararak tarihimizle olan bağımızı güçlü tutmak
 • İHH Arama Kurtarma Ekiplerinin afet durumlarına karşı yetkinliğini üst seviyede tutmak
 • Büyüyen Türkiye’ye sosyo-kültürel açıdan bir değer kazandırmak
 • Özellikle gençlerin dikkatini çekerek toplumun sosyal faaliyetlere ilgisini artırmak
 • Türk kültüründe son yüzyıla kadar büyük öneme sahip konar-göçer yaşam tarzının anlaşılmasını sağlamak

domanicten-sogute-dirilis-yolu4.jpg

Projenin vizyonu

 • İHH Arama Kurtarma Birimleri başta olmak üzere tüm yurdumuzdan katılım sağlanması
 • Diriliş Yolu etkinliğinin kısa sürede uluslararası seviyeye çıkarılması
 • Belirlenen parkurun Türkiye’nin kültür turizmine ve doğa sporlarına kazandırılarak, serbest yürüyüşler için de kullanılabilecek şekilde tanıtılması

afis1.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Anadolu’dan Suriye’ye tarhana yardımı
Bursa'da bir grup ilkokul öğretmeni tarafından başlatılan "Anadolu Kadını Suriye'ye Tarhana Yapıyor” projesi kapsamında Bursa İHH, mazlumlara ulaştırılmak üzere hazırlanan insani yardım TIR’ını, dualarla Suriye’ye uğurladı.
18.01.2019
Suriyeli yetim ailelere yardım
Suriye’nin İdlib kenti kırsalındaki sığınmacı kamplarında yaşayan savaş mağduru bin yetim ailesine İHH ve Fetih-Der tarafından yakacak malzeme ve gıda yardımı yapıldı.
16.01.2019
Üsküdar’dan Suriye’ye 1 TIR yardım
Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri, Üsküdar İHH aracılığıyla Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 1 TIR gönderdi.
12.01.2019

SON HABERLER

 • Mobil uygulamamız yayında
  16.01.2019
  “İyilik yapmanın en kolay yolu” mobil bağış uygulamamıza Android ve Apple store mağazalarından ulaşabilirsiniz.
 • Sendeki yürek kimde var Hasan amca?
  23.01.2019
  Malatya'da yaşayan Hasan Örnek, nefes darlığı şikayetiyle başvurduğu hastanede kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi. Örnek, başarılı bir ameliyatla sağlığına yeniden kavuştu ve "tek bir isteğim var" diyerek sesini duyurdu.
 • Minik yürekler, Yemen için kapı kapı dolaştı
  22.01.2019
  İnsani krizin devam ettiği Yemen için Siirt’in Kurtalan Sümer Ortaokulu öğrencileri, hem harçlıklarını biriktirerek hem de kapı kapı dolaşarak topladıkları 4 bin 100 lirayı İHH aracılığıyla Yemenli kardeşlerine gönderdi.
 • Gazze’deki hastaneye mazot desteği
  22.01.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 3 gündür mazot yetersizliğinden dolayı çalışamayan İmaratî Hastanesi’ne 4 bin 732 litre mazot desteğinde bulundu.
 • ‘Minik Dostlarımız Aç Kalmasın’
  21.01.2019
  Bakırköy İHH, ‘Minik Dostlarımız Aç Kalmasın’ kampanyası kapsamında Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Basın açıklaması sonrasında katılımcılara kedi ve kuş evleri hediye edildi.