Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Domaniç’ten Söğüt’e ‘Diriliş Yolu Yürüyüşü’

İHH Acil Yardım ve Arama Kurtarma Birimleri, milli ve manevi duyguların ön plana çıkararak tarihimizle olan bağımızı güçlü tutmak amacıyla Domaniç’ten Söğüt’e Diriliş Yolu Yürüyüşü ile yürüyecek.

Diriliş Yolu Yürüyüşü, 4-8 Eylül 2018 tarihleri arasında Kütahya’nın Domaniç ilçesi Hayme Ana Türbesi’nden başlayıp, Bilecik’in Söğüt ilçesi Ertuğrul Gazi Türbesi’nde son bulacak. Yürüyüşte, yaklaşık 100 kilometrelik yol 4 kamplı 5 günde tamamlanacak. Yürüyüş güzergahında Kayı Boyu’nun yaylak - kışlak arasında tercih ettiği yol takip edilecek. Yürüyüş, Eylül ayının ilk haftasında bir hafta arayla gerçekleşen Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri’nde başlayıp Ertuğrul Gaziyi Anma Törenleri’nde son bulacak.

Yürüyüşle birlikte İHH Arama & Kurtarma Ekip Üyelerinin; kondisyon, işbirliği, takım çalışması, iletişim ve lojistik gibi yetilerini geliştirmenin yanında kültür dünyasına da katkı sağlaması amaçlanıyor.

domanicten-sogute-dirilis-yolu2.jpg

Projenin misyonu

 • Milli ve manevi duyguların ön plana çıkararak tarihimizle olan bağımızı güçlü tutmak
 • İHH Arama Kurtarma Ekiplerinin afet durumlarına karşı yetkinliğini üst seviyede tutmak
 • Büyüyen Türkiye’ye sosyo-kültürel açıdan bir değer kazandırmak
 • Özellikle gençlerin dikkatini çekerek toplumun sosyal faaliyetlere ilgisini artırmak
 • Türk kültüründe son yüzyıla kadar büyük öneme sahip konar-göçer yaşam tarzının anlaşılmasını sağlamak

domanicten-sogute-dirilis-yolu4.jpg

Projenin vizyonu

 • İHH Arama Kurtarma Birimleri başta olmak üzere tüm yurdumuzdan katılım sağlanması
 • Diriliş Yolu etkinliğinin kısa sürede uluslararası seviyeye çıkarılması
 • Belirlenen parkurun Türkiye’nin kültür turizmine ve doğa sporlarına kazandırılarak, serbest yürüyüşler için de kullanılabilecek şekilde tanıtılması

afis1.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Diriliş Yürüyüşü tamamlandı
İHH Acil Yardım ve Arama Kurtarma Birimleri, milli ve manevi duyguların ön plana çıkararak tarihimizle olan bağımızı güçlü tutmak amacıyla Domaniç’ten Söğüt’e Diriliş Yürüyüşü gerçekleştirdi.
11.09.2018
Hem saçlara hem kalplere örgü
Sosyal medyada harekete geçen bir grup kadın, İHH’nın desteği ile birlikte Suriye’deki yetim çocuklar için ’Hem saçlara hem kalplere örgü’ projesini hayata geçirdi. Savaşta annelerini kaybeden kız çocukları, ilk kez saçlarına örgü yaptırdı.
04.09.2018
Domaniç’ten Söğüt’e ‘Diriliş Yolu Yürüyüşü’
İHH Acil Yardım ve Arama Kurtarma Birimleri, milli ve manevi duyguların ön plana çıkararak tarihimizle olan bağımızı güçlü tutmak amacıyla Domaniç’ten Söğüt’e Diriliş Yolu Yürüyüşü ile yürüyecek.
03.09.2018

SON HABERLER

 • 550 Suriyeli öğrenci okullarına kavuştu
  22.09.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı ile Kocaeli Körfez Belediyesi, Suriye Azez’de terör örgütleri tarafından yıkılan okulun yerine 550 öğrenci için yeni eğitim yuvası inşa etti.
 • Bosna’da uyuşturucu ile mücadele
  15.09.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı ve Uluslararası Doktorlar Birliği (AID), Bosna Hersek'te Uyuşturucu İle Mücadele Projesi başlatacak.
 • Amasya’dan Arakanlılara köy
  14.09.2018
  Amasya İHH İnsani Yardım Derneği, Bangladeş’teki Arakan kamplarında bin kişinin barınabileceği bambu evlerden köy inşa etti.
 • İHH yönetiminden Bursa’ya ziyaret
  13.09.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret etti.
 • Yemenli kanser ve diyaliz hastalarına yardım
  13.09.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Yemen’in başkenti Sana’da 234 kanser ve diyaliz hastasının 3 aylık gıda ve ilaç ihtiyacını karşıladı.