Dündar Uçar TEML 20 yetimle başlıyor
Bağcılar’daki Dündar Uçar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde tüm sınıflara “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasıyla ilgili sunum gerçekleştirildi.
Türkiye 07.12.2013

Sunumu yapan İHH Yetimhaneler Koordinatörü Reşat Başer, özellikle Suriye ve Afrika ülkelerinde yetimlerin zor durumlarda kaldıklarını ve gelecek yardımla hayat daha iyi hazırlandıklarını belirtti.

Dündar Uçar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Ramazan Yılmaz da, okul olarak dünyanın çeşitli coğrafyalarında yetim kalan çocuklar için öğretmenler ve öğrencilerle gönüllü olarak çalışmaya katkı sağlamak üzere 20 yetimle başlayacaklarını belirtti.

Projeyi duyduktan sonra çalışmaya kendi aralarında başlayan öğrenciler, iyilikte yarışa bütün okulu dâhil ettiler.
Konuşmanın ardından Yılmaz’a çini hediye edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.