Dünya Mescid-i Aksa Gününe Özel Sergi
İHH İnsani Yardım Vakfı, dünya Mescid-i Aksa günü dolayısıyla Fatih-Saraçhane Parkı’nda fotoğraf sergisi açtı. Parkın içinde Kubbet-üs Sahra’nın özel yapılan maketi içinde gerçekleştirilen sergi ilk gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi. Sergi Çarşamba akşamına kadar açık olacak.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu 27.06.2011

Efendimizin (a.s) miraç mekânı Mescid-i Aksa, önlem alınmaz ise yakın bir gelecekte İsrail tarafından yok edilme tehlikesi ile karşı karşıya. Dünya üzerindeki bütün Müslümanların ortak derdi olan Mescid-i Aksa büyük tehlike altında.

Mescid-i Aksa’ya sahip çıkan Müslümanlar, miraç kandilini her yıl Dünya Mescid-i Aksa Günü olarak idrak ediyor ve dünyanın dört bir yanında Mescid-i Aksa’yı ve Filistin halkını desteklemek üzere programlar gerçekleştiriyor. İHH İnsani Yardım Vakfı da Fatih-Saraçhane Parkı'nda bu yok oluşa dur demek için bir fotoğraf sergisi oluşturdu. Mescid-i Aksa’nın içinde bulunduğu büyük tehlikeyi insanlara anlatabilmek için gerçekleştirilen sergi ilk gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi. 29 Haziran Çarşamba gününe kadar açık olacak sergi 10:00 ile 21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergi, özel olarak tasarlanan Kubbet-üs Sahra şeklindeki maketin içerisinde gerçekleştiriliyor. İstanbulluların yanı sıra turistlerin de büyük ilgi gösterdiği sergide ziyaretçilere İHH gönüllüsü görevliler ve rehberler eşlik ediyor.

29 Haziran tarihine kadar açık olacak sergiye tüm duyarlı halkımızı bekleriz.

Mescid-i Aksa Fotoğrafları için tıklayınız.İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.