Düzce’den Suriye’ye 7 tır yardım malzemesi
İHH Hatay masası ekipleri ‘Bir ekmek bir battaniye kampanyası’ kapsamında Düzce’den gönderilen 7 tır yardım malzemesini mazlum Suriye halkına ulaştırdı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 06.02.2013

Geçtiğimiz günlerde yurt genelinde başlatılan“Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyası kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden yardım tırları gelmeye devam ediyor. Un, battaniye ve temel yaşam malzemelerinden oluşan yardım tırları İHH koordinasyonu ile mazlum Suriyelilere ulaştırılmaya devam ediyor.
Bu kapsamda son olarak İHH İnsani Yardım Vakfı Hatay masası ekipleri tarafından Suriye’ye gönderilen 150 ton un battaniye, ihtiyaç olan bölgelerde dağıtıldı.

Bu bölgeler arasında İdlip, Hama ve Humus gibi saldırıların yoğun olarak sürdüğü yerler bulunuyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.