Edirne'de "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var"
Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtım programı Edirne’nin Meriç ilçesinde yapıldı.
Türkiye 23.01.2015

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtım programı Edirne’nin Meriç ilçesinde yapıldı.

Meriç Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Ocak, İlçe Müftüsü Abdülkadir Boşal, Meriç Belediyesi Başkan Vekili Arif Sünter, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Proje, çocuklarımıza değerlerimizi öğretiyor

Programda bir konuşma yapan Meriç İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Ocak; projenin çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas aldığını belirterek “İnsani değerlerin yerlerde süründüğü bir zamanda öğrencilerimizin karınca kararınca yaptıkları yardımlar veya en azından bu bilinçte olmaları bizleri mutlu etmektedir" dedi.

Daha sonra söz alan İHH Yetim Birimi Koordinasyon Başkanı Reşat Başer de dünyada 200 milyonun üzerinde yetim bulunduğunu ve bunlara her yıl 3 milyonun üzerinde yetim eklendiğini ifade ederek “İHH bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, aç veya açıkta kalmış, zulme uğramış bütün insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek için tüm girişimleri yapmak üzere kuruldu. İHH olarak, 2013 yılında başlatılan İyilikte Yarışan Sınıflar çalışmasıyla, öğrencilerde farkındalık, sorumluluk ve yardımlaşma bilincini artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Konuşmasının ardından bir yetime sponsor olan Küplü Gazi İlkokulu Anasınıfı öğrencilerini sahneye alan Başer, minik öğrencilerin yetim kardeşlerinin bilgilerini içeren ve içerisinde kumbaraların yer aldığı paketi verdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.