Elazığ'dan Suriye'ye 8 tır yardım
Elazığ İnsani Yardım Derneği’nin il çapında yürüttüğü kampanya ile toplanan yardımlar Suriye’ye doğru yola çıkarıldı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 “Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyası kapsamında harekete geçen Elazığ İnsani Yardım Derneği tarafından 7–17 Ocak 2013 tarihleri arasında yürütülen yardım organizasyonu ile toplanan 8 tır yardım malzemesi Suriye’ye doğru yola çıkarıldı. 

Elazığ Gar Meydanı’nda yapılan uğurlama programına Vali Muammer Erol, Elazığ STK Platformu temsilcileri ve organizasyon komitesi katıldı.

Toplanan yardımlar hakkında bilgi veren İHH Elazığ Temsilcisi Metin Kılıç, Suriye için “Bir Ekmek Bir Battaniye” adlı yardım kampanyasının semeresini verdiğini, toplanan yardımların en kısa sürede ihtaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Programda konuşma yapan Vali Muammer Erol toplanan yardımların Elazığlıların Suriyeli mazlum kardeşlerine karşı duydukları hassasiyetin bir nişanesi olduğunu belirterek, kampanyaya vesile olan sivil toplum yetkililerini kutladı.

Yardımların mağdur insanların acılarının dinmesine vesile olmasını dilediğini ifade eden Vali Erol, “Allah hayır yapanların hayrını kabul etsin. İnşallah kardeşlerimizin de acıları, sıkıntıları en kısa sürede biter ve bizim kendilerine yapacağımız yardımlara ihtiyaçları olmayacak eski güzel günlerine dönerler” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla uğurlanan yardım tırlarından 6’sında un, diğer 2 tırda ise kıyafet, battaniye ve çeşitli kuru gıda ürünleri yer alıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.