Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Endonezyalı Hayırseverlerden Gazze’ye Hastane

Gazze yardım filosu yararına çeşitli faaliyetler yürüten Endonezya’daki MER-C kuruluşu Gazze’nin Beyt Lahiya bölgesinde Endonezya Hastanesi adında bir sağlık kuruluşu inşa edecek. İHH İnsani Yardım Va

MER-C, yürüttüğü  yardım faaliyetleriyle, Gazze yardım filosuna gemi ve yardım malzemesi alımı için Endonezya halkından 40.000 ABD Doları yardım topladı. Hayırsever grup, kısa bir süre içerisinde filo yararına yardım geceleri, radyo programları, çeşitli sunum ve seminerler ve basın-yayın organları vasıtasıyla reklam ve duyurular gerçekleştirdi.

Nurfitri Taher, Endonezya’daki MER-C kuruluşu adına vakfımıza yaptığı açıklamada, yardım filosu organizasyonunun kendilerine çok heyecan verdiğini, bu vesileyle, inşa edecekleri hastanenin imar planlarının takibi için Gazze’ye gideceklerini bildirdi. Gemi alımı için yardım toplarken etraftan neden gemi kiralama yoluna gidilmediği ve korkup korkmadıkları konusunda pek çok soruyla karşılaştıklarını belirten Taher, “hiç kimsenin, Gazze’ye gidip ambargoyu delecek bir projeye gemi kiralamak istemediğini, sigorta şirketlerinin böyle bir gemiyi sigortalamadığını onlara anlatıyoruz. Ayrıca korkmadığımızı ve Gazze’ye giderek oradaki durumu kendi gözlerimizle görüp sonrasında daha çok insanı bu konuda bilinçlendirebileceğimizi söylüyoruz” dedi.

MER-C yardım kuruluşu yetkilileri ayrıca diğer Filistin gönüllüleriyle buluşacak olmalarının ve Beyt Lahiya’da hastanenin inşa edileceği yere ilk çiviyi çakmanın heyecanını şimdiden yüreklerinde hissettiklerini ifade ettiler. Ayrıca, ne pahasına olursa olsun, Endonezyalıların sevgi ve destek mesajlarını, çekilen acılara, göğüs gerilen zorluklara rağmen yılmadan mücadeleye devam eden kahraman Filistin halkına ulaştıracaklarını ve bu hastaneyi orada inşa edeceklerini söylediler.

MER-C yardım organizasyonu, savaş mağdurları ile afetzedelere acil tıbbi yardım ulaştırmak üzere kuruldu. Ayrıntılı bilgiye şu adresten ulaşılabilir: http://www.mer-c.org

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • İHH’dan Bosna Hersek’teki mültecilere yemek dağıtımı
  19.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'in Bihaç şehrinde bulunan Lipa kampında yaşam mücadelesi veren mültecilere yemek dağıttı.
 • Lösemi hastaları için protokol imzalandı
  15.01.2021
  Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
 • Kosova'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
  15.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kosova’nın Mamuşa beldesinde aşırı yağışlar sonrası yaşanan selden olumsuz etkilenen ailelere gıda desteği sağladı.
 • Bir yılda 14 bin briket ev
  14.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaş nedeniyle yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için geçen yıl 14 bin ev inşa etti. 6 bin briket ve betonarme evin inşası ise sürüyor.