Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Endonezyalı Hayırseverlerden Gazze’ye Hastane

Gazze yardım filosu yararına çeşitli faaliyetler yürüten Endonezya’daki MER-C kuruluşu Gazze’nin Beyt Lahiya bölgesinde Endonezya Hastanesi adında bir sağlık kuruluşu inşa edecek. İHH İnsani Yardım Va

MER-C, yürüttüğü  yardım faaliyetleriyle, Gazze yardım filosuna gemi ve yardım malzemesi alımı için Endonezya halkından 40.000 ABD Doları yardım topladı. Hayırsever grup, kısa bir süre içerisinde filo yararına yardım geceleri, radyo programları, çeşitli sunum ve seminerler ve basın-yayın organları vasıtasıyla reklam ve duyurular gerçekleştirdi.

Nurfitri Taher, Endonezya’daki MER-C kuruluşu adına vakfımıza yaptığı açıklamada, yardım filosu organizasyonunun kendilerine çok heyecan verdiğini, bu vesileyle, inşa edecekleri hastanenin imar planlarının takibi için Gazze’ye gideceklerini bildirdi. Gemi alımı için yardım toplarken etraftan neden gemi kiralama yoluna gidilmediği ve korkup korkmadıkları konusunda pek çok soruyla karşılaştıklarını belirten Taher, “hiç kimsenin, Gazze’ye gidip ambargoyu delecek bir projeye gemi kiralamak istemediğini, sigorta şirketlerinin böyle bir gemiyi sigortalamadığını onlara anlatıyoruz. Ayrıca korkmadığımızı ve Gazze’ye giderek oradaki durumu kendi gözlerimizle görüp sonrasında daha çok insanı bu konuda bilinçlendirebileceğimizi söylüyoruz” dedi.

MER-C yardım kuruluşu yetkilileri ayrıca diğer Filistin gönüllüleriyle buluşacak olmalarının ve Beyt Lahiya’da hastanenin inşa edileceği yere ilk çiviyi çakmanın heyecanını şimdiden yüreklerinde hissettiklerini ifade ettiler. Ayrıca, ne pahasına olursa olsun, Endonezyalıların sevgi ve destek mesajlarını, çekilen acılara, göğüs gerilen zorluklara rağmen yılmadan mücadeleye devam eden kahraman Filistin halkına ulaştıracaklarını ve bu hastaneyi orada inşa edeceklerini söylediler.

MER-C yardım organizasyonu, savaş mağdurları ile afetzedelere acil tıbbi yardım ulaştırmak üzere kuruldu. Ayrıntılı bilgiye şu adresten ulaşılabilir: http://www.mer-c.org

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Anadolu’dan Suriye’ye briket ev
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeli mülteciler için başlatılan “Mazluma Çatı Ol” kampanyası kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden projeye 170 TIR dolusu briket desteği geldi.
23.06.2020
Yetimlere bayram sürprizi
İHH Gönüllü Motorize ve Off-Road ekipleri, bayramda 750 yetimi sevindirmek için yola çıktı. İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemiyle desteklenen yetimlere oyuncak ve çeşitli hediyeler ulaştırıldı.
26.05.2020
Afrikalı Ali iyilik peşinde
Afrikalı Ali olarak tanının ünlü radyocu Ali Şentürk, İstanbul’un arka sokaklarında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Ramazan yardımlarına eşlik etti. Muhtaç ailelere gıda, zekât- fitre ve ayakkabı ulaştırıldı.
16.05.2020

SON HABERLER

 • 4 milyon mağdura Kurban yardımı
  02.08.2020
  İHH, 28 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 82 bin 411 hisse kurbanı, Türkiye ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. İHH ayrıca 184 bin yetime bayramlık hediye etti. Yardımlardan toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti.
 • Türkiye’den Lübnan’a yardım seferberliği
  08.08.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen patlamanın ardından bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf, bugüne kadar 3 bin 700 kişiye acil yardım ulaştırdı.
 • İHH ekipleri Beyrut’ta çalışmalara başladı
  05.08.2020
  Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından yaraları sarmak üzere İHH harekete geçti. İHH ekipleri, patlamanın olduğu Beyrut limanında vefat eden ve yaralananların hastaneye sevkine yardımcı oluyor. Ayrıca evsiz kalanlar için gıda yardımları başladı.
 • 66 bin Sudanlıya Kurban desteği
  04.08.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 Kurban çalışmaları kapsamında Sudan’da yaşayan 11 bin mağdur aileye hayırseverlerin kurban yardımlarını ulaştırdı.
 • Kurban bereketi Yemen’e ulaştı
  04.08.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 Kurban çalışmaları kapsamında Yemen’de yaşayan 28 bin 200 mağdur aileye hayırseverlerin kurban yardımlarını ulaştırdı.