Esad ve adamlarına suç duyurusu
Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu ve Mazlumder, başta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad olmak üzere 60 Suriyeli devlet adamının yargılanması için İstanbul Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.05.2011

Suriye ile Dayanışma Plaftormu sözcüsü Osman Atalay, Başer Esad ve yandaşlarının yaptıkları katliamlarla ilgili yargıya hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu ve Mazlumder, başta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad olmak üzere 60 Suriyeli devlet adamının yargılanması için İstanbul Adliyesi'ne suç duyurusunda bulundu.  İstanbul Adliyesi önünde bir araya gelen Suriye ile Dayanışma Platformu üyeleri adliye önünde Suriye ve Türk bayrakları açarak, Beşar Esad aleyhine sloganlar attılar.

Burada Suriye ile Dayanışma Platformu adına söz alan IHH Başkan Yardımcısı Osman Atalay, 26 yaşındaki Tunuslu Muhammed Buazizi'nin kendini diri diri yakması ile alevlenen isyan ateşinin Ortadoğu ülkelirini yönetin diğer diktatör rejimlerini de kuşattığını söyledi. Arap baharı olarak atlandırılan süreçte ülkelerini baskı ve korku ile yöneten kişi ve aileleri karşı topyekün bir halk hareketi başlatıldığını vurgulayan Osman Atalay, ''Halkın kendi onuruna, ekmeğine sahip çıkmak amacıyla başlattığı halk hareketini bastırmaya çalışan Esad rejminin bugüne kadar yüzlerce kişiyi katletti. Suriye halkının baskılara karşı sürdürdüğü onurlu mücadele göstermiştir ki, yıllardır halkı baskı ile yöneten dikta ve istihbarat rejminden artık halk korkmuyor'' dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.