Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi iyilikte bir adım önde
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi öğrencileri her kıtadan bir yetime sponsor oldu. Ayrıca Afrika’daki kuraklığa tepkisiz kalamayan öğrenciler bir de su kuyusu açtırmak için çalıştılar.
Türkiye 07.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri Aralık 2013’te her kıtadan bir yetim alarak “Her Sınıfın Bir Yetimi Var” projesine dâhil olan Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi öğrencilerine çalışma hakkında ayrıntılı bilgi vermek için bir sunum gerçekleştirdi.

Ayrıca Afrika’daki kuraklığa tepkisiz kalamayan öğrenciler İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu konudaki çalışmalarını duyup yoksulluk, açlık ve susuzluk çeken Somali halkının yanında olduklarını göstermek için okullarında bir gönüllü çalışması başlattı. Okul panolarında yayınladıkları şiir ve afişleri ile çalışmalarına dikkat çeken öğrenciler, bir buçuk ay içerisinde yaklaşık 8800 TL toplayıp su kuyusu açılması için İHH’ya teslim ettiler.

Vakıf merkezine gelen okul müdürü Abdulkadir Korkmaz, öğrencilerinin dünyanın yoksul ve muhtaç coğrafyaları için duyarlılık örneği gösterdiğini ve bunu idare olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.