Filistin Gecesi’ne büyük ilgi
İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde dopdolu bir "Filistin Gecesi" düzenlendi. İHH gönüllülerinden Yasemin Özata ve Zeynep Bilirli’nin organizesiyle düzenlenen gecede elde
Türkiye 24.11.2011

Filistin Gecesi’nde salonu dolduran konuklara, Serdar Tuncer şiir, Mustafa Cihat, Ömer Karaoğlu ve Grup Genç de ezgilerini seslendirirken, İHH Ortadoğu Masası Koordinatörü Hasan Aynacı da Filistin’de halen devam eden zulmü anlattı. Gecede elde edilen gelir, Filistin’de yaşanan ambargo ve savaş nedeniyle yetim kalan çocuklara gönderilmek üzere vakfımıza bağışlandı.

İHH Ortadoğu Masası Koordinatörü Hasan Aynacı’nın konuşması ile başlayan gecenin sunuculuğunu İbrahim İnecik yaptı. Aynacı, Filistin tarihinden ve halen halkın maruz kaldığı abluka zulmünden söz ettiği konuşmasını, Filistin meselesine sahip çıktıkları için salonu dolduran konuklara teşekkür ederek bitirdi. Mustafa Cihat, Serdar Tuncer, Ömer Karaoğlu, Grup Genç ezgi ve şiirleriyle geceye renk katarken, semazen ekibi de gerçekleştirdiği sema gösterisiyle geceye damgasını vurdu.

Konser öncesi açılan stantta yine gönüllülerin ürettirdikleri anahtarlıklar, bileklikler, Mavi Marmara kumbaraları satılarak, geliri Filistin’de yetim kalan çocuklara gönderilmek üzere vakfımıza bağışlandı

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.