Filistin halkı yardımlarınızı bekliyor
Filistin’de bugün isimli bir internet sitesini yöneten El-Kuds El-Arabi gazetesi yazarı Eymen Halid, Gaziantep’te katıldığı panelde “Kardeş Filistin halkı sizin yardımlarınızı bekliyor. Bu gemiler Fil
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 23.04.2010

Filistin’de bugün isimli bir internet sitesini yöneten El-Kuds El-Arabi gazetesi yazarı Eymen Halid "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" programı dâhilinde İHH Gaziantep derneği'nin düzenlediği panel için Gaziantep'e geldi. Panelin açılış konuşmasını İHH Gaziantep Şube Başkanı Şükrü Okudan yaptı. Okudan, “Filistin ile ilgili söylenecek çok şey yok. Filistin tüm Müslümanlar için kanayan bir yara. Orada mücadele devam ediyor. Türkiye'deki Müslümanlar olarak, Filistin için ne yapıyoruz diye kendimize sormamız gerekiyor" dedi. 

Gaziantep'teki faaliyet gösteren birçok STK yöneticisi ve basın mensubuna Filistin'in son durumu hakkında bilgi veren Eymen Halit ise İHH'nın Filistin'e Birleşmiş Milletlerden daha çok yardım ettiğini ifade etti. 

'GAZZE'DE HAPİS HAYATI YAŞANIYOR' 

Eymen Halid, Kardeş Filistin halkı sizin yardımlarınızı bekliyor. Bu gemiler Filistinliler için çok şey ifade ediyor. Bu tarihi bir olaydır. Tüm Türkiye halkının bu harekete destek olacağını ümit ediyorum” dedi. Filistin ve özellikle de Gazze'deki Müslümanların büyük zorluklar yaşadıklarını anlatan Eymen Halid, "Gazze şu anda çok zor durumda. Gazze şu an yardıma muhtaç. 3 yıldır ambargo altında. Bugünlerde daha da şiddetli bir hal aldı. Bu kuşatma öyle bir hal aldı ki, inanın anlatamıyorum. Gazze'de hapishane hayatı yaşanıyor" diye konuştu. 

'FİLİSTİN GEMİLERİ BEKLİYOR' 

Panelde konuşan bir başka isim Gerçek Hayat Dergisi muhabiri Adem Özköse de cephelerden birinin adının İstanbul Cephesi olarak adlandırıldığını belirterek, "Filistinliler, gemilere Nuhun Gemisi ismini yakıştırdılar. Farklı birçok ülkeden onlarca insanın ve yardımların bulunacağı bu gemiler, İsrail'in tüm engelleme girişimlerine rağmen İnşallah Gazze'ye ulaşacak ve o yol bir daha asla kapanmayacaktır" diye konuştu. 

Olası engellemeler ve saldırılar karşısında da asla geri dönülmeyeceğini belirten Adem Özköse, "Filistin Türkiye'den gelecek gemileri dört gözle beklemektedir. Türkiye’nin yaptığı yardımlar BM'den daha fazladır ve gemilerin Gazze'ye ulaşması tüm dünyaya ambargonun delindiğini gösterecek ve Gazzeliler için bir yol açılacaktır " şeklinde konuştu. 


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.