Galler’de Gazze İçin Tırmanış
Galler’de 12 hayırsever, Gazze’ye kurulacak İslami radyoya yardım temin etmek için 1113 metre rakımlı Snowdon Dağına tırmandı. Tırmanıştan şu ana kadar elde edilen gelir 4 bin İngiliz Sterlini.
Avrupa, Filistin, Ortadoğu 06.05.2010

Britanya’da bir grup hayırsever, Mayıs ayında hareket edecek İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğündeki yardım filosuyla Gazze’ye gönderilmek üzere radyo istasyonu cihazları satın alacak. Gerekli finansmanın temini için, Galler’deki bir dağa tırmanan hayırsever grup 12 kişiden oluşuyor. Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biri olan Galler’deki Snowdon Dağı 1113 metre yüksekliğe sahip. 

Hayırseverler, bu tırmanış sayesinde sponsorlardan temin ettikleri gelirle radyo yayın cihazları alıp bunları IHH’nın önderliğindeki filoyla Gazze’ye gönderecekler. Cihazlar, Gazze’deki Mekke-i Mükerreme Yardımlaşma Derneğine teslim edilecek. Derneğin başında bulunan Şeyh Ahmet, bölgede imamlık ve Gazze İslam Üniversitesi’nde hocalık yapıyor.

Şu ana dek bu tırmanıştan toplanan para 4 bin İngiliz Sterlinini geçti, Bradford’dan başka yardımlar da gelmeye devam ediyor.  

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.