Gazze’de Yetim Gecesi
İHH, Gazze’de Yetim Gecesi düzenledi. Geceye Sosyal Çalışma Bakanı Ahmed El Kurd ve Başbakan Temsilcisi Ziyad Zaza ve çok sayıda yetim katıldı.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu 11.09.2009

Gecede savaş sonrası yetim çocukların yapmış olduğu resimler sergilendi. Çocuklar şarkı ve şiirleriyle geceye renk kattı.

Gazze’deki yetimlere yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. İHH Gazze Bürosu 2 Nisan 2009 tarihinde Gazze’de Filistin Yetim Gecesi düzenledi. Sosyal  Çalışma  Bakanlığı, Cemiyetul  Mucemma, Cemiyetul İslamiyye  ve  Salah  Cemiyeti’nin de  katkıları  ile  gerçekleştirilen  Yetimler Gecesi Sevva  Konferans  Salonu’nda yapıldı. Program Sosyal  Çalışma  Bakanı  Ahmed El  Kurd  ve Başbakan  Temsilcisi  Ziyad  Zaza   ve  diğer Hamas  yöneticilerinin  katılımı ile gerçekleştirildi.

Gecede savaş sonrası yetim çocukların yapmış olduğu resimler sergilendi. Yetim çocuklar şarkı ve şiirleriyle geceye renk kattı. İHH Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya gecede yaptığı konuşmada 7 bin yetimin bakımını üstlendiklerini ifade etti.

Kaya, “Bu topraklar için kanınızla, canınızla, çocuklarınızla mücadele ettiğiniz için sizleri tebrik ediyor ve sizlerle birlikte olduğumuzu buradan tüm dünyaya haykırıyorum. Filistin’deki kardeşlerimiz hiçbir zaman yalnız değildi. Bundan sonra da yalnız olmayacaklardır” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Hamas hükümeti Başbakanlığı ve Sosyal Çalışma Bakanlığı’ndan başarılı çalışmalarından dolayı vakfımıza teşekkür belgesi takdim edildi. Gazze’deki yardım çalışmalarımız devam ediyor.

Bu arada vakfımız Gazze’deki yardım çalışmalarına devam ediyor.  Gazze’deki irtibat büromuz yardımları bizatihi organize ediyor.

500 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapıldı. Zehra bölgesinde İbn-i Zeydun İlkokulu ve Musaddar bölgesindeki Kafr  Yasif  İlkokulunda toplam 600 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
Han Yunus ve Cebaliye’de bayanlar için meslek edinme kursları açıldı. Bu kurslara gelen bayanlar, dikiş, nakış ve bilgisayar eğitimi alıyorlar. Bu kurslarda üretilen mamuller pazarlarda satılarak kursa ek gelir elde ediliyor. Kursların amacı bir yıl içerisinde 1000 öğrenciyi yetiştirmek.

İHH, toprakları oldukça verimli olan Gazze’de tarım çalışmalarına da destek veriyor. Aksa Vakfı’nın tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalarına katkıda bulunmak için 72 bin dolar değerindeki buldozer kepçe satın alınarak bu vakfa hediye edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.