Gazze’deki çocuklardan selam ve teşekkür
Ambargo ve abluka sebebiyle 4. Uluslararası Yetim Buluşması’na gelemeyen 7 yetim çocuk ile Hüda Galya, kendileri gelemeseler de hayırsever halkımıza selam ve teşekkürlerini gönderdiler.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 21.10.2009

Hüda'ya ve gelemeyen yetimlere sponsor aile sistemiyle İHH İnsani Yardım Vakfı bakıyor.Başbakan bu sözleriyle Hüda ve ailesini kastetmişti. Hüda Galya, Gazze'de Başbakan Erdoğan'a Van Minut dedirten yetim olarak biliniyor. Yetimler içerisinde gelmesi beklenen Hüda Galya, ailesiyle sahilde piknik yaparken İsrail askerlerinin saldırılarına maruz kalmış ve bu saldırılarda anne ve babasını kaybetmişti.

Başbakan Tayyip Erdoğan Davos zirvesinde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez'e "Van Minut" derken "sahilde piknik yapan çocukları ve ailelerini nasıl öldürdüğünüzü çok iyi biliyorum" demişti. Bir de İsrail'in harabe haline getirdiği evlerin önünde fotoğraflar çekerek Türkiye'ye gönderdiler.Yetim çocuklar, gelemeseler de selam ve teşekkürlerini hayırsever halkımıza gönderdiler. 

Gazzeli yetimler Refah Sınır Kapısı kapalı olduğu için İstanbul'a gelemediler. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Yetim Buluşmasına Gazze'den gelmesi beklenen 7 çocuk ile İsrail saldırılarında anne ve babasını kaybeden Hüda Galya (şimdi 16 yaşında) gelemedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.