Gazzeli yetimlerin gezi sevinci
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazzeli 500 yetim çocuk için gezi programı düzenledi.
Filistin - Gazze 25.04.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı Gazze Ofisi, Yetim Dayanışma Günleri kutlamaları kapsamında 500 Filistinli çocuğu, oyun ve piknik alanları ile havuz bulunan Nur Eğlence Tesisleri'ne götürdü.

Ofis yetkililerinden Usame Abduh, "Bu program, Yetim Dayanılma Günleri kutlamaları kapsamında yapılıyor. İHH, Gazze'de 13 bin yetimle ilgilenmekte ve asli ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır" dedi.

İHH, yetim çalışmaları kapsamında İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) üye ülkelerde yılın bir gününün "Yetimler Günü" ilan edilmesi için girişimde bulunmuş, bunun üzerine 2014 yılı itibarıyla ramazan ayının 15. gününün "Yetimler Günü" olarak kutlanması kararlaştırılmıştı.
 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.