Gazze'ye 400 bin YTL'lik acil yardım ulaştırdık
Tüm dünyanın gözleri önünde katliama maruz kalan Gazze halkı kaderine terkedilemez. İnsanlık imtihanında sınıfta kalan özgür! dünya ya inat, Gazze'ye sahip çıkıyoruz.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 31.12.2008

İsrail aylarca aç ve susuz bıraktığı Gazze halkını bombalarla yok etmeye çalışıyor. Dün olduğu gibi bugün de Gazze halkının yanında olan vakfımız, İlk aşamada bölgeye giden ekibimizle birlikte 200 bin YTL tutarındaki nakdi yardımı şehit ve yaralı ailelere ulaştırdı. Bölgedeki ekiplerimiz ayrıca 450 bin YTL tutarında tıbbi malzeme yardımı yaptı” Gazze sokaklarında mağdur insanlara yardım ulaştıran ekibimizi gören Gazzeliler Türkiye halkının gönderdiği yardımlarla moral buldular.

Gazze'de yaşanan vahşetin yaralarını sarmak için hayırsever halkımızı maddi ve manevi olarak Gazze'ye yardım etmeye ve Gazze halkının yalnız olmadığını tüm dünyaya kanıtlamaya çağırıyoruz...

 

Vakfımızın Ambargo ve Bomba Altındaki Gazze’de Yaptığı Çalışmalar

Son bombalama sonrasında 200.000 YTL (130.000$) tutarında acil yardım şehit ve yaralı ailelerine ulaştırıldı. Bölgedeki ekiplerimizce, 450.000 YTL (300.000$) tutarında tıbbi malzeme yardımı da halen sürmektedir.

Ambargo sürecinde Gazze’de son 1 yılda 8 ayrı kampta, 100.000 mülteciye acil gıda yardımı yapıldı.

Ambargo altındaki Gazze hastanelerine 320.000 YTL ilaç yardımı yapıldı.

Gazze bölgesinde yaklaşık 500 yaralının tedavileri gerçekleştirildi. Bunların 60 tanesi özel uçakla Türkiye’ye getirilerek tedavi edildi. Son bombalamalarda yaralananlardan Mısır’a geçmesine izin verilenlerin bir bölümü Mısır’daki ekiplerimiz tarafından değişik hastanelerde tedavi edilmektedir.

Gazze’de de Kamu Hastanesi’ne Çocuk Bakım Ünitesi kuruldu.

Gazze’de yoksul 1.000 öğrenciye maddi yardım ve kırtasiye malzemesi desteği verildi.

Gazze İslam Üniversitesi’nin bilgisayar laboratuarı kuruldu, okuldaki 100 öğrencinin eğitim masrafları karşılandı.

Gazze’nin Cebalya bölgesinde bir bilgisayar merkezi kuruldu. Yine aynı bölgede 120 dul bayana mesleki eğitim kursu verildi.

Gazze’de yoksullara ve yetim ailelerine hizmet edecek bir ekmek fırını kuruldu.

Gazze’de fakir 200 ailenin sürekli geçimi üstlenildi.

Çoğunluğu Gazze’de olmak üzere 2.500 yetimin sürekli bakımı üstlenildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Ekipler depremin vurduğu Haiti’de
Ekipler depremin vurduğu Haiti’de
Haiti’de meydana gelen depremin ardından harekete geçen İHH Afet Yönetim Birimleri, deprem bölgesine ulaştı. Ekipler ilk etapta 550 depremzede aileye kumanya ve hijyen paketi yardımında bulundu.
İHH'dan Filistin'e acil yardım
İHH'dan Filistin'e acil yardım
İHH, Filistin’de artan saldırılar sonucu desteğe ihtiyaç duyan Filistinliler için “Gazze’ye Umut Ol” Acil Yardım Kampanyası başlattı. Kampanya ile birlikte barınma, gıda yardımı, ilaç desteği, sağlık yardımı, mazot desteği gibi alanlarda ihtiyaçların giderilmesi sağlanacak.
İHH Suriye’de 10 yıldır yaraları sarıyor
İHH Suriye’de 10 yıldır yaraları sarıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye iç savaşın başladığı ilk günden bu yana insani yardım çalışmalarını yoğun şekilde devam ediyor.