Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Genç İHH’dan Üniversite Başkanları Kampı

Genç İHH Dönem Arası Üniversite Başkanları Kampı, 92 üniversiteden 116 gönüllünün katılımıyla Silivri’de gerçekleştirildi.
14.02.2018 Genç İHH , İstanbul

Genç İHH tarafından Silivri’de düzenlenen Dönem Arası Üniversite Başkanları Kampı’nda geçmiş dönemin istişaresi ve gelecek dönemin planlaması yapıldı.

Kamp, Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Seminerler ve görev değişiklikleri ile devam etti.

huseyin-oruc.jpg

İnsanların kalbine dokunmak

İlk semineri “Geçmişten Günümüze İHH İnsani Yardım Vakfı ve İnsani Diplomasi Çalışmaları” başlığıyla İHH Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç verdi. Oruç, seminerde şunları söyledi:

“İHH ilk kurulduğu günden beri sınırları kabul etmeyen ve her yere yardım götürmeye çalışan bir kurumdur. Dünyanın neresinde bir çatışma bölgesi varsa biz orada olmaya çalıştık. Halep konvoyunda toplumların haklarını dünyaya göstererek herkese dedik ki; bakın burada bir zulüm, bir haksızlık yaşanıyor. Bizim yaptığımız hiçbir şey insanların kalbine dokunmaktan daha değerli değildir.”

cemal-yilmaz.jpg

“Bir davaya talipsek bedelini de ödeyeceğiz”

İkinci seminer ise Cemal Yılmaz’ın “Dava İnsanı Olmak” konulu sunumuyla gerçekleştirildi. Yılmaz, seminerde “Gençler, bizler öyle şeyler yapacağız ki Allah bizi görecektir. Bizler üniversitemizin koridorlarında, Uhud'un eteğindeki gibi cennetin kokusunu hissedebiliriz. Bizler dini tebliğ için seçildik. Bir davaya talipsek bedelini ödeyeceğiz. İbrahim isek ateşe atılmayı göze alacağız” ifadelerini kullandı.

fatih-yazici.jpg

Genç İHH ve Üniversite Çalışmalarının Önemi

Kampın ikinci gününde ise Genç İHH Başkanı Fatih Yazıcı, "Genç İHH ve Üniversite Çalışmalarının Önemi" hakkında konuştu.

gorev-devri.jpg

Görev değişiklikleri

Kampın son programında ise görev değişiklikleri gerçekleştirildi. Genç İHH Üniversiteler Başkanı Tunahan Kurfeyiz görevini Fatih Yağmur’a devretti. Fatih Yağmur ise İstanbul Üniversiteler Başkanlığı görevini Muhammed Emin Dokak’a devretti.

hatira.jpeg

Daha sonra kamp, hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

Genç İHH Kategorisine Son Eklenen Haberler

Konya’da Uyuşturucu İle Mücadele Konferansı
İHH İnsani Yardım Vakfı ve birçok kamu kurumunun iş birliğiyle Konya’da "Mahallene ve Okuluna Sahip Çık Uyuşturucuya Hayır" temasıyla uyuşturucu ile mücadele konferansı düzenlendi.
24.02.2018
Kütahya Genç İHH’dan Şehadet Gecesi
Kütahya Genç İHH, geliri Somali’de açılacak derin su kuyusunda kullanılmak üzere “Şehadet Gecesi - Kudüs” sloganıyla bir konser düzenledi.
18.02.2018
Genç İHH’dan Üniversite Başkanları Kampı
Genç İHH Dönem Arası Üniversite Başkanları Kampı, 92 üniversiteden 116 gönüllünün katılımıyla Silivri’de gerçekleştirildi.
14.02.2018

SON HABERLER

 • Yetimleri sevindirmeye hazır mısın?
  14.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yetim Dayanışma Günleri (YDG) başlıyor. Organizasyon kapsamında 37 ülkede hayata geçirilecek 537 projeden yaklaşık 150 bin yetim yararlanacak.
 • Binlerce Afrinli’ye insani yardım
  21.03.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı günden bu yana terörden arındırılan Afrin merkezi ve köylerinde yaşayan mağdur halka insani yardım malzemesi ulaştırarak binlerce sivile umut oldu.
 • Önlenebilir Körlükle Mücadele Toplantısı
  19.03.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın donör ve uygulayıcı ortağı olduğu İslam Kalkınma Bankası tarafından düzenlenen Önlenebilir Körlükle Mücadele Koordinasyon Toplantısı, İstanbul’da gerçekleştirildi.
 • Lübnan’da 400 aileye yardım
  17.03.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, kış şartlarının çok ağır geçtiği Lübnan’ın Arsal bölgesinde yaşayan 400 mülteci ailesine insani yardım malzemesi ulaştırdı.
 • Balkanlar’ın 7 ülkesine kış yardımı
  17.03.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı Balkanlar’ın 7 ayrı ülkesine kış yardımı yaparak yaklaşık 5 bin kişiye gıda, yiyecek ve diğer temel ihtiyaç malzemesi ulaştırdı.