Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Genç İHH’dan Üniversite Başkanları Kampı

Genç İHH Dönem Arası Üniversite Başkanları Kampı, 92 üniversiteden 116 gönüllünün katılımıyla Silivri’de gerçekleştirildi.
14.02.2018 Genç İHH , İstanbul

Genç İHH tarafından Silivri’de düzenlenen Dönem Arası Üniversite Başkanları Kampı’nda geçmiş dönemin istişaresi ve gelecek dönemin planlaması yapıldı.

Kamp, Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Seminerler ve görev değişiklikleri ile devam etti.

huseyin-oruc.jpg

İnsanların kalbine dokunmak

İlk semineri “Geçmişten Günümüze İHH İnsani Yardım Vakfı ve İnsani Diplomasi Çalışmaları” başlığıyla İHH Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç verdi. Oruç, seminerde şunları söyledi:

“İHH ilk kurulduğu günden beri sınırları kabul etmeyen ve her yere yardım götürmeye çalışan bir kurumdur. Dünyanın neresinde bir çatışma bölgesi varsa biz orada olmaya çalıştık. Halep konvoyunda toplumların haklarını dünyaya göstererek herkese dedik ki; bakın burada bir zulüm, bir haksızlık yaşanıyor. Bizim yaptığımız hiçbir şey insanların kalbine dokunmaktan daha değerli değildir.”

cemal-yilmaz.jpg

“Bir davaya talipsek bedelini de ödeyeceğiz”

İkinci seminer ise Cemal Yılmaz’ın “Dava İnsanı Olmak” konulu sunumuyla gerçekleştirildi. Yılmaz, seminerde “Gençler, bizler öyle şeyler yapacağız ki Allah bizi görecektir. Bizler üniversitemizin koridorlarında, Uhud'un eteğindeki gibi cennetin kokusunu hissedebiliriz. Bizler dini tebliğ için seçildik. Bir davaya talipsek bedelini ödeyeceğiz. İbrahim isek ateşe atılmayı göze alacağız” ifadelerini kullandı.

fatih-yazici.jpg

Genç İHH ve Üniversite Çalışmalarının Önemi

Kampın ikinci gününde ise Genç İHH Başkanı Fatih Yazıcı, "Genç İHH ve Üniversite Çalışmalarının Önemi" hakkında konuştu.

gorev-devri.jpg

Görev değişiklikleri

Kampın son programında ise görev değişiklikleri gerçekleştirildi. Genç İHH Üniversiteler Başkanı Tunahan Kurfeyiz görevini Fatih Yağmur’a devretti. Fatih Yağmur ise İstanbul Üniversiteler Başkanlığı görevini Muhammed Emin Dokak’a devretti.

hatira.jpeg

Daha sonra kamp, hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

Genç İHH Kategorisine Son Eklenen Haberler

Türkiyeli gençler Srebrenitsa’da
Genç İHH üyesi 120 genç, Barış Yürüyüşü’nün (Marş Mira) ardından Srebrenitsa katliamının yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Bosna Hersek’te.
11.07.2018
Umudun Adı Mavi
Kayseri Genç İHH tarafından hazırlanan “Umudun Adı Mavi” tiyatrosu İstanbul Fatih’te sahnelendi.
17.05.2018
İHH Çocuk’tan uçurtma şenliği
İHH Çocuk tarafından Zeytinburnu sahilinde düzenlenen uçurtma şenliğine 400 çocuk katıldı.
17.05.2018

SON HABERLER

 • İHH kurbana hazır
  13.07.2018
  İHH, 26 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Paylaştığın senindir, paylaş sevindir” sloganıyla dünyanın 103 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Mobil uygulamamız yayında
  26.06.2018
  “İyilik yapmanın en kolay yolu” mobil bağış uygulamamıza Android ve Apple store mağazalarından ulaşabilirsiniz.
 • Sudanlı çocuklar sünnet ettirildi
  16.07.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Sudan’ın Darfur bölgesinde yaşayan aralarında yetim, mülteci ve muhtaçların bulunduğu 100 çocuğu sünnet ettirdi.
 • 23 ülkeden bin yetime eğitim bursu
  14.07.2018
  Genç İHH’nın 4 ayda tamamladığı Yetim Eğitim Bursu projesiyle 23 ülkeden bin yetimin bir yıllık üniversite ihtiyaçları karşılanacak.
 • Liberyalı gencin hayali gerçek olacak
  12.07.2018
  Üniversite eğitimi için Bursa'ya gelen ve geçirdiği hastalık sonucu yaşamını yitiren Liberyalı Moribah Dukuly'nin, ülkesine cami yaptırma hayali İHH aracılığıyla gerçeğe dönüştürülüyor.