Genç İHH, Sultanbeyli İHL’lilerle buluştu
GENÇ İHH, Sultanbeyli Orhangazi İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle Sultanbeyli İHH Temsilciliğinde bir tanışma programı düzenledi.
Türkiye 25.10.2014

Sultanbeyli Genç İHH Sorumlusu Emrullah Uzun’un sunumuyla başlayan program daha sonra İHH’nın tanıtım sinevizyonu gösterimiyle devam etti.

Sinevizyonun ardından söz alan Genç İHH Sorumlusu Necmeddin Altuntaş, Genç İHH çalışmaları hakkında bilgi verdiği ‘’Niçin Çalışmalıyız’’ konulu kısa sunumunda “İmam hatipli olmanın ümmet olmakta görev almak’ olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra sözü Filistin Öğrenci Platformu Başkanı Kerim Alastal aldı. Alastal, Mescid-i Aksa, Filistin ve Gazze’deki son durum hakkında bilgiler aktardı. Mescid-i Aksa’nın sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların ortak davası olduğunun altını çizen Alastal, Filistin halkının onurlu direnişini Kur’an-ı Kerim’i ve İslâm’ı iyi anladıkları için başardıklarını söyledi.

Filistin halkının Mısır ve İsrail tarafından çift taraflı bir ambargoya maruz kaldığını aktaran Alastal, Filistinlilerin Müslüman ülkelerdeki kardeşlerinin kendilerine sahip çıkmasının onlara büyük moral ve umut olduğunu ifade etti.

İmam hatipli öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularıyla devam eden program ikram ve Genç İHH’nın gençlere hediyeleri ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Afgan ailelere insani yardım
Afgan ailelere insani yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’ın başkenti Kabil'e bağlı Haırhane bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi 50 aileye kumanya dağıtımı gerçekleştirdi.
19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü
19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü
Azim ve fedakarlıkları ile dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan, bu uğurda hayatını kaybeden, yaralanan tüm insani yardım çalışanlarının 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü’nü kutluyoruz.
Kosova’dan İHH’ya teşekkür
Kosova’dan İHH’ya teşekkür
Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) Savaş Gazileri Derneği, Kosova’ya verilen destekten dolayı İHH’ya teşekkür belgesi verdi.