Hama'nın yetimleri Bursalı annelerle buluştu
Hama'daki saldılar da babalarını kaybederek Hatay'ın Kırıkhan ilçesine sığınan yetimler ile Bursalı anneler İHH Suriye Çalışmaları Lojistik ve Koordine Merkezi Reyhanlı Ofisinde düzenlenen yetim programın da bir araya geldi
Türkiye 15.04.2014

İHH Bursa Kadın kolları desteği ile düzenlenen eğlence programında yetimlere, ikram edilen yemek, palyaço gösterisi ve çizgi film karakterleri ile moral verildi.

150 okul çantası dağıtıldı

Programın ardından Reyhanlı'da Suriyeli çocukların eğitim gördüğü merkez ziyaret edildi.

Buradaki çalışmalar hakkında bilgi alan anneler, eğitim gören çocuklara 150 adet okul çantası, çeşitli kırtasiye ve oyuncaklar hediye etti.

Son olarak yetimhane ziyaretinde bulunan İHH Bursa Kadın kolları burada bulunan çocukların ihtiyaç duydukları malzemeleri temin etti. 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.