Hanım gönüllüler piknikte buluştu
İHH İnsani Yardım Vakfı hanım gönüllüleri Beykoz- Göztepe mesire alanında düzenlenen piknikte bir araya geldiler. Gönüllülerimiz piknik vesilesiyle hem güzel bir gün geçirdiler hem de devam eden ve pl
22.06.2011

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın hanım gönüllüleri için organize edilen piknik geçtiğimiz pazartesi günü Beykoz-Göztepe mesire alanında yapıldı. Yaklaşık yüz bayan gönüllünün katıldığı piknikte yetim çalışmaları, ramazan faaliyetleri ve diğer kampanyalarla ilgili bilgiler verildi. Özellikle dünyanın dört bir tarafındaki yetimlerin sahiplenilmesi gerekliliği konusuna değinilen piknikte, sistemli bir şekilde yürütülen misyonerlik faaliyetlerinden örnekler verilerek yetimlerin sahiplenilmesinin sadece maddi yardım amaçlı olmadığının altı çizildi.

Piknikte ayrıca çeşitli projeler üstlenen İHH gönüllüleri (kitap ayracı, su kuyusu vb.) yola nasıl çıktıklarından ve geldikleri sonuçlardan bahsettiler. Gönüllülerimiz projelere çok küçük hedeflerle başladıklarını ancak hayır amaçlı attıkları her adımda önlerine daha büyük kapıların açıldığını vurguladılar. Gönüllüler Temmuz ayında gerçekleştirilecek projelerle ilgili beyin fırtınası da yaptılar.

İHH gönüllülerinin tanışmasına vesile olan piknik aynı zamanda günlük yoğunluklardan sıyrılarak güzel bir gün geçirme imkanı da sundu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.