Hat sanatçılarından Suriye için anlamlı yardım
Eskişehir’de hat sanatçıları, açtıkları sergide satışa sundukları eserlerinden el ettikleri geliri Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine bağışladı.
Suriye, Türkiye 25.04.2014

Eskişehir’de Tiryaki Süleyman Ağa Camii Sergi Salonunda Hattat Mahmut Şahin ile öğrencilerinin yapmış olduğu birbirinden güzel eserler, Suriye’deki mazlumlar için on gün boyunca sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Yoğun katılımın yaşandığı sergi açılışında hat eserlerinin dört biri ilk günden alıcılarını buldu. Hat sanatının birbirinden güzel örneklerinin sergilendiği salonu dolduranlar arasında eserleri yapan hat sanatçılarının yanı sıra sanatseverler de vardı.

Hattat Mahmut Şahin, sorumluluk sahibi sanatçılar olarak Suriye’de yaşanan trajediye kendi yetenekleriyle bir nebze de olsa çözüm sunmak amacıyla böyle bir kampanya yaptıklarını belirterek, buna benzer çalışmaların bundan sonra da süreceğini söyledi.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Emin Dağ da Türkiye’nin dört bir yanından Suriye’ye TIR’ların kalktığını hatırlatarak Eskişehir’in bu konuda iyi bir örneklik oluşturduğunu belirtti. Dağ, hat sanatçılarının el emeği göz nuru eserlerini böyle bir hayırlı amaç için seferber etmiş olmalarının takdire şayan olduğunu sözlerine ekledi.
Velkalem Derneği Başkanı Fidan, geleneksel sanatları yaşatırken sosyal sorumluluklarını da unutmadıklarını, Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için sanatçıların farklı etkinlikler yapabileceklerini vurguladı.

YUDER Başkanı Musa Karadaş ise başından itibaren Suriye krizine duyarlı olduklarını belirterek, “Eskişehir halkının bundan sonraki süreçte yardımlara hız vereceğini umuyoruz” dedi.

Eskişehir İHH, Yunus Emre Öğrenci Derneği (YUDER) ve Velkalem Derneğinin ortaklaşa organize ettiği sergide satışa sunulan eserlerden elde edilen gelir, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.