Hem Yetim Dayanışması hem de Yaşlıların Hayır Duası
ADYAR, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında bir dizi faaliyet gerçekleştirdi. Önce, yetim çocuklar bir araya gelerek eğlendi, ardından huzurevinde yaşlılar ziyaret edilerek duaları alındı.
Türkiye 15.04.2013

Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) bünyesinde bir takım kurslara katılan, yetim çocuklar Yetim Dayanışma Günleri'nde; Sevgi Evleri'nde kalan yetim kardeşlerini unutmadılar.

AYDEM’'in (Adyar Yetim Destekleme Birimi) organize ettiği Sevgi Evleri ve Huzurevi ziyareti duygusal anlara sahne oldu.

Çocukların sürekli hale getirdikleri, artık birbirlerine ismen hitap edecek kadar samimiyet kurdukları ziyaret esnasında Sevgi Evleri'nde kalan çocuklara çeşitli hediyeler sunuldu.

Bol eğlenceli oyunlar oynandı. Zamanın hiç geçmesini istemeyen çocuklar ziyaretin sonunda 28 Nisan Pazar günü Adana Merkez Park'ta “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında gerçekleşecek olan Uçurtma Şenliği'nde buluşmak ve birlikte olmak için sözleştiler.

ADYAR'dan gelen çocukların Uçurtma Şenliği davetine sevinen, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar arkadaşlarını uğurlarken de duygusal anlar yaşandı.

Alan elden veren ele geçme mantığı ile ziyaretlerini sürdüren yetimlerin ikinci ziyareti, Huzur evlerindeki dede ve nineleri oldu. Daha önce birkaç kere ziyaretinde bulunup tekrar gelme sözünü tuttukları bu ziyaret de oldukça güzel geçti.

Yalnızlığın hüznünü yaşayan bu güzel insanların elleri öpüldü, hayır duaları alındı. Yaşanan hoş saatlar biraz geçmişten hatıralar, biraz nasihat ve biraz da gülmece ile yeniden, yeni bir ziyaretin sözü verilerek noktalandı.

AYDEM Yetkilileri, yetim çocuklarımızın eğitiminde birçok faydası olan bu türden ziyaretlerin gerek “Yetim Dayanışma Günleri”nde gerekse diğer zamanlarda devam ettirmeye çalışacaklarını ve bu türden ziyaretleri çok önemsediklerini belirttiler.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.