İHH 2013’te 40 bin yetime ulaşmayı hedefliyor
Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği’nin düzenlediği toplantıda konuşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yılmaz, 2013 yılında 40 bin yetim çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
02.01.2013

Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği, yetim çocuklara destek veren Ankaralı sponsor ailelerle bir araya gelerek yıl sonu değerlendirmesi yaptı. İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetim Çalışmaları Sorumlusu Murat Yılmaz’ın da katıldığı toplantı Ankara Keçiören Belediyesi Halil İbrahim Sofrası’nda gerçekleştirildi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen kahvaltılı istişare toplantısına bini aşkın yetim dostu katıldı. Toplantıda dünyada yetim çocukların durumu ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın sürdürmekte olduğu yetim çalışmaları hakkında bir konuşma yapan Murat Yılmaz 2013 yılında 40 bin yetim çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

İHH’nın 39 ülkede 27 bin 500 yetim çocuğa sponsor aile sistemi ile düzenli olarak destek verdiğine dikkat çeken Yılmaz, anne-babasını kaybeden ve birinci derecede bakacak yakını olmayan çocuklar için dünyanın farklı ülkelerinde 10 yılda 10 adet yetimhane açıldığını, 2013'te 10 yetimhanenin daha çocukların hizmetine sunulacağını ifade etti.

Yetimlerin Türkiye'nin her yerinde destekçi aileleri olduğunu dile getiren Yılmaz, Türkiyeli hayırseverlerin ayda 90 lira bağışlayarak bir yetimin yiyecek, barınma, eğitim gibi pek çok ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunabileceklerini sözlerine ekledi.                                                                   

Ardından söz alan İHH Ankara Yetim Çalışmaları Sorumlusu Orhan Demirel ise Ankara'da 2 bin yetim çocuğa destek sağladıklarını ancak bu sayının şehrin nüfusuna oranla düşük olduğunu kaydetti. Demirel, daha fazla yetim çocuğa destek verilebilmesi için toplumsal bilincin ve paylaşımın artırılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından derneğin kampanyalarının geniş kitlelere duyurulmasını sağlayan yerel ve ulusal basın mensuplarına plaket takdim edildi. 

Dünyada ve Türkiye'de yetimlere sponsor olmak ve Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.