İHH Acil Yardım Ekibi bahar dönemi eğitimlerini yaptı
Afet ve savaş bölgelerinde yardım çalışmaları yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı Acil Yardım Ekiplerimiz, her yıl yapılan eğitim faaliyetlerine bu yıl da devam ediyor.
Türkiye 26.05.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Acil Yardım Koordinatörlüğü, bahar dönemi eğitim faaliyetleri programımızda yer alan ‘arama-kurtarma’ eğitiminin Bursa ayağını 16-19 Mayıs tarihleri arasında AFAD Bursa ve Bursa Sivil Savunma Birliği işbirliği ile gerçekleştirdi.

Savaş ve doğal afet gibi kriz durumlarında, mağdurların acil ihtiyaçlarını karşılamak için bilgilendirilen Acil Yardım  personelimiz, kamp programında eğitim aldı.

Programa, vakıf personelimizin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinden gönüllülerimiz de katıldı.

Eğitim programında, kentsel ve arazi arama-kurtarma eğitiminin yanı sıra ekip içi koordinasyon, ekip içi ve çevre ile iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve afet durumunda olaylara müdahalede psikolojik durumun kontrolünü sağlama konusunda da çalışmalar gerçekleştirildi.

Eğitim faaliyetlerimiz Haziran ayında Alanya’da sualtı arama-kurtarma programı ile devam edecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.