İHH Çocuk Kulübü’nden “Kutlu Çocuk Programı”
İHH İnsani Yardım Vakfı Çocuk Kulübü tarafından geliri Sri Lanka’daki yetim çocuklara ulaştırılmak üzere “Kutlu Çocuk Programı” gerçekleştirildi
Sri Lanka, Türkiye 04.04.2016

İHH İnsani Yardım Vakfı Çocuk Kulübü tarafından geliri Sri Lanka’daki yetim çocuklara ulaştırılmak üzere “Kutlu Çocuk Programı” gerçekleştirildi.

İHH Çocuk Kulübü, “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla Ümraniye Atakent Kültür Merkezinde bir çocuk şenliği düzenledi.

Yaklaşık 500 çocuğun ailesiyle katıldığı programda konuşan İHH Çocuk Kulübü Koordinatörü Rümeysa Yaman, çocuklarımıza Peygamber Efendimizin hayatından kesitler sunarak, hoşça vakit geçirmelerini temenni ettiklerini belirterek, “500 çocuk davetlimiz var. Burada bir kermes de düzenledik. Buradan elde edilecek geliri, Sri Lanka’da bizim yetimhanemiz var, oradaki yetim çocuklara göndereceğiz” dedi.

İHH olarak dünyanın dört bir tarafındaki yetimleri ziyaret ettiklerini ifade eden Yaman, “Çeşitli projelerimiz var. İHH Çocuk Kulübü olarak her sene bu projelerden birini seçerek yaptığımız program ve kermeslerle, çocuklarımızın getirdiği kumbaralardaki gelirleri tamamen yetim çocuklara aktarıyoruz. Bu program da ona yönelik yapıldı” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Peygamber Efendimizin mucizelerinin de anlatıldığı çizgi film gösterildi, kukla ve semazen gösterisi sunuldu.

Programın sonunda ise çocuklara farklı dallarda “İyi Çocuk Belgesi” takdim edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.