İHH Çorum Gönüllülerinden Suriye ve Filistin kermesi
İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri Türkiye'nin çeşitli illerinde yardım ve toplumsal duyarlılık oluşturmaya yönelik çalışmalara devam ediyor.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 10.04.2013
İHH Çorum Gönüllüleri Suriye ve Filistin halkları yararına Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bahçesinde bir kermes düzenledi. Kermesin yanı sıra Suriye ve Filistin konulu tanıtım standı açıldı.

Öğretim üyelerinin ve fakülte talebelerinin yoğun ilgi gösterdiği kermes, İHH Çorum Gönüllüsü Selim Özkabakçı ve Hitit Üniversitesi Suffa Kulübü üyesi öğrencileri tarafından organize edildi.

İki gün açık kalacak kermesin geliri İHH aracılığı ile Suriye’de ve Filistin’de açlık çeken mazlumlara gönderilecek.

İHH Çorum Gönüllüsü Selim Özkabakçı, kermes organizasyonlarının bir amacının da Suriye ve Filistin konularının gündemde tutmak ve bu iki ülkedeki halkların dramlarının kamuoyuna duyurmak olduğunu ifade ederek "Amacımız mazlum kardeşlerimizi gündeme taşımak ve halkımızın duyarlılığını artırmaktır. Suriye’ye şu ana kadar Çorum’dan üç tır yardım gönderdik. Şu an için yarım tır gıda yardım malzememiz hazırlandı. Bunu bir tıra tamamlayıp inşallah Suriye’ye yola çıkartacağız. Duyarlılık gösterip bu çalışmalara emek veren, destek olan tüm gönüllü kardeşlerimize ve Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.