İHH Çorumlu Yetimlere Sahip Çıktı
Yetim çalışmaları çerçevesinde Çorum'da 280 yetime sahip çıktık.
Türkiye 30.08.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı yetim çalışmaları çerçevesinde Çorum’da 280 yetime sahip çıktı. Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlık kıyafet ve ayakkabı dağıtımı yapılan Çorumlu yetim çocuklar bölgede gerçekleştirilen alan çalışması sonucu belirlendi.

Kıyafetler İHH gönüllüsü hanımların refakatinde ve çocukların beğenisi doğrultusunda seçildi. Hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleşen yardım programından yetimlerin yanı sıra mülteci çocuklar ve engelli çocuklar da faydalandı.

İHH sponsor aile sistemi ile Türkiye ile birlikte 41 ülke ve bölgede yaklaşık 27 bin yetim çocuğu düzenli aylık nakdi yardımlarla desteklemektedir.

Dünyada ve Türkiye'de yetimlere sponsor olmak ve Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.