İHH ‘dan Suriye’ye Ramazanda 55 TIR’lık yardım
İHH Ramazan’ın ilk haftasında Suriye’ye 55 TIR’dan oluşan insani yardım malzemesi gönderdi.
Suriye 14.06.2016

İHH Ramazan’ın ilk haftasında Suriye’ye 55 TIR’dan oluşan insani yardım malzemesi gönderdi.

Suriye saldırılar altında 6’ncı Ramazanını geçiriyor. Rus ve Esed güçleri özelikle Halep ve İdlip çevresinde katliamlara devam ediyor. Saldırılardan tabi ki en çok da siviller zarar görüyor. Saldırıların yoğunlaşmasıyla ihtiyaçlar da çeşitlenerek artıyor.

Olaylar başladığı günden itibaren Suriyeli mazlumlara yardım elini uzatan İHH, yardımlarını Ramazan ayında da yoğun şekilde sürdürüyor.

2 milyon ekmek dağıtıldı

Ramazan boyunca 2 milyonun üzerinde ekmek Suriye’de ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Türkiye içinde ve yurtdışındaki bağışçıların desteği ile de Ramazanın ilk haftasında; içerisinde 370 ton un, 165 bin konserve,160 ton muhtelif gıda malzemesi ve 5 bin gıda kolisinin bulunduğu 55 insani yardım TIR’ı bombalar altında yaşam mücadelesi veren halka ulaştırıldı.

Suriye’ye gönderilen yardımlar son günlerde yoğun bombardımana tutulan Halep ve İdlip başta olmak üzere Hama, Humus ve Lazkiye gibi bölgelere gönderildi.

Yine Kilis’te kurulu olan aş evinde üretilen 30 bin kişilik yemek de bölgedeki mülteci kamplarında günlük olarak dağıtılıyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.