İHH gönüllülerinden Somali kermesi
İHH gönüllüleri Somali’de yaşanan kuraklığa dikkat çekmek ve bölge halkına destek olmak amacıyla Gazi Mahallesi’nde bir kermes düzenledi.
Somali 08.09.2011

Gazi Mahallesi’nde yaşayan İHH gönüllüleri, son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşayan Somali’ye destek olmak için kermes düzenledi. İki gün süren kermeste Gazi Mahallesi halkı Somali’de yaşananlara kayıtsız kalınamayacağını bir kez daha gösterdi.

Gazi Mahallesi gönüllülerinin evlerinde hazırladıkları yiyecekleri, kermes ziyaretine gelen halka takdim etmeleriyle birlikte elde edilen gelir Somali halkının yaralarının sarılmasında kullanılacak. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde öncülük ettiği yardım kampanyaları Somali’de kalıcı projelere dönüşerek önemli bir kardeşlik köprüsü olmaya devam ediyor.

Online Bağış için tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.