İHH Güngören Temsilciliği hizmete açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın İstanbul'daki 3. temsilciliği Güngören'de hizmete açıldı.
Türkiye 05.12.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın İstanbul'daki 3. temsilciliği Güngören'de hizmete açıldı.

Güngören Temsilcilik binasında düzenlenen açılışa, Güngören Kaymakamı Zafer Orhan, Güngören İlçe Müftüsü Yunus Bıçakcı, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile birlikte çok sayıda gönüllü ve yardımsever katıldı.

Yıldırım: “İyilik yürüyüşümüz temsilciliklerle devam edecek”
Açılışta konuşan Yıldırım, üçüncü temsilciliğimizi Güngören'de açtıklarını, "Temsilcilik açışları ile 1992'de başlayan iyilik yürüyüşümüz devam edecek"
dedi.

İHH olarak dünyada 50 bin yetime baktıklarını belirten Yıldırım, dünya yetim sayısının ise 400 milyon civarında olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Kayıtlara göre 1998-2007 yılları arasında bir milyon çocuğun organlarının satıldığını anlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Müslümanız, sorumluluk sahibiyiz, bu çocuklardan sorumluyuz. Müslümanız, yeryüzünün halifesiyiz, bir dakika bile boş vaktimiz yok. Bir ilçede bir yetimin gözyaşı varsa bundan herkes sorumludur. İhaleler alabilir, lüks konutlarda oturabilirsiniz. Bir yetimin gönlünde ve duasında olmak daha evladır. Tüm yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürecek, kalbine gireceğiz." 
 
Mültecilere kiraların yükseltilmesine tepki
Yıldırım, Suriyeli mültecilere fahiş fiyatlarla ev kiralandığına dikkat çekerek, "Suriyelilere Ensar olmalıyız. Kümes gibi yerler fahiş fiyatlarla kiraya veriliyor. Böyle Ensarlık olmaz" dedi.
 

“Türkiye, İsrail ile asla barışmayacak”
Kuranların yere atılıp, Mescid-i Aksa'nın yıkılmaya çalışıldığını söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz, Aksa'nın koruyucularıyız. Ribatta, nöbetteyiz. Cumhurbaşkanımıza rağmen bazı bürokratlar İsrail'le anlaşma yapıyor. Hepsi deşifre olacak. Türkiye İsrail ile asla barışmayacak. Biz Mescid-i Aksa'nın da mazlumların da savunucularıyız."

Konuşmaların ardından İHH Güngören Temsilciliği, yapılan dualarla hizmete açıldı.
 

Temsilciliklerin devamı gelecek
Daha önce Sultanbeyli ve Bayrampaşa'daki temsilciliklerinin resmi açılışlarını gerçekleştiren İHH, önümüzdeki günlerde de Üsküdar, Eyüp ve Arnavutköy'deki temsilcilikleri törenle açacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.