İHH, “İnsani Diplomasi: Teori ve Sahadan Perspektifler” Konferansına Katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM), Ankara Siyasi ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (ASEM), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve aynı üniversiteye bağlı Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi’nin iş birliğiyle 7 Aralık 2013’te İstanbul Şehir Üniversitesi’nde düzenlenen “İnsani Diplomasi: Teori ve Sahadan Perspektifler” konulu konferansa katıldı.
10.12.2013

SAM Başkanı Doç. Dr. Mesut Özcan, ASEM Başkanı Doç. Dr. Mehmet Akif Kireççi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ademoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayan konferansa dünyanın ve Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden akademisyenler ve önemli devlet ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yetkilileri katıldı.

İnsani diplomasi konusunun Türkiye ve dünya açısından ele alındığı konferans kapsamında, insani diplomasinin teorisi, Türkiye’nin insani diplomasisi, Türk sivil toplum örgütlerinin bir aktör olarak insani krizlerdeki rolü, Türkiye’nin kitle göçlerindeki politikası, Türkiye’nin Afrika açılımı, dünyada insani yardım, Suriye, Keşmir ve Filistin başta olmak üzere dünyada mülteci sorunları irdelendi.

Konferansın İGAM, AFAD ve TİKA’dan yetkililerin de sunum yaptığı “Sahadan Perspektifler” konulu oturumunda İHH İnsani Yardım Vakfı Uluslararası İlişkiler ve İnsani Diplomasi Koordinatörü İzzet Şahin de, “İHH’nın İnsani Diplomasi Deneyimi: Suriye Örneği” başlıklı tebliğiyle yer alarak bir sunum yaptı. Şahin sunumunda İHH’nin insani diplomasiye bakış açısına ve konuyla ilgili faaliyetlerinde dair bilgi verdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
BM Suriye temsilcisinden İHH'ya ziyaret
BM Suriye temsilcisinden İHH'ya ziyaret
BM Suriye Sınır Ötesi Yardım Çalışmaları Koordinatörü Mark Cutts, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Bülent Yıldırım Lübnan’da
Bülent Yıldırım Lübnan’da
İHH Genel Başkanı Yıldırım, beraberindeki heyetle birlikte Lübnan’daki Filistin Mülteci Kampları’nı ziyaret etti. Yıldırım, geçtiğimiz aylarda başlatılan "Kalkınma ve İyileştirme Kampanyası" kapsamında hayata geçirilen projeleri yerinde inceledi.
Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Zaman zaman yazılı ve görsel medya ile sosyal medyada, vakfımız aleyhinde mesnetsiz birtakım iddialar ve iftira niteliğinde ifadelere yer verilmektedir. Konuya ilişkin vakfımızın kamuoyu duyurusu aşağıdadır.