İHH İnsani Yardım Vakfı Bayrampaşa Temsilciliği Açıldı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Bayrampaşa Temsilciliği açıldı.
Türkiye 28.11.2014

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Bayrampaşa Temsilciliği açıldı.

Abdi İpekçi caddesindeki temsilcilik binasında düzenlenen açılışa, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve çok sayıda gönüllü ve yardımsever katıldı.

Açılışta konuşan Yıldırım; İHH olarak dünyada 50 bin yetime baktıklarını aktaran Yıldırım, dünyada resmi olarak 210 milyon yetim bulunduğunu, bu sayının 400 milyon civarında olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Kayıtlara göre 1998-2007 yılları arasında bir milyon çocuğun organlarının satıldığını anlatan Yıldırım, "Müslümanız, sorumluluk sahibiyiz, bu çocuklardan sorumluyuz. Müslümanız, yeryüzünün halifesiyiz, bir dakika bile boş vaktimiz yok. Bir ilçede bir yetimin gözyaşı varsa bundan herkes sorumludur. Müslümanlar dünya mazlumlarının güvencesidir. İHH gibi kurumların sayısının artması gerekir. Müslümanlar birlik olmalı. 300 yıldır ya öldürülüyor, ya tehcir ediliyor ya da esir ediliyoruz. Filistin'de, Suriye'de, D.Türkistan'da, Arakan'da her yerde müslümanlar zulme uğruyor. Artık birlik olalım. 12 ülkede 23 yetimhane ile 2000 çocuk için sıcak yuvalar oluşturduk. Hayırseverlere binlerce teşekkürler." diye konuştu.

İHH'nın Bayrampaşa temsilciliği, yapılan dua ve kurdele kesiminin ardından açıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.