Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İHH İstanbul İl Divanı gerçekleştirildi

İHH İnsani Yardım Vakfı, Genişletilmiş İstanbul İl Divanı toplantısı İHH Ümraniye ek binasında İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul ilçeleri ve bağlı ilçe temsilciliklerinin katılım sağladığı Genişletilmiş İl Divanı, sinevizyon gösterimi ile başladı. Divan daha sonra İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımcılara hitabı ve sorulan sorulara cevap vermesi ile devam etti. Program akışı; İHH İstanbul İl Başkanı Yaşar Kutluay’ın konuşması, ilçe temsilcilerinin sunumları, il başkanı kapanış konuşması ve dilek – temenniler ile son buldu.

1.jpg

“Sadece yardım kolisi taşımakla olmaz”

Herkesin nefis muhasebesi yapması gerektiğinin altını çizerek konuşmasına başlayan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, sözlerini İslam dünyasının sıkıntılarından bahsederek sürdürdü. “Sizler, sadece yardım kolisi taşıyan insanlar olamazsınız, olmamalısınız. İslam dünyasının içine düşmüş olduğu bu sıkıntılardan nasıl çıkabileceği konusunda fikir üretebilen ve bunu uygulayabilen Müslümanlar olmalısınız” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

2.jpg

“Bütün gençlerden sorumlusunuz. Bütün ihtiyaç sahiplerinden ve bütün yetimlerden sorumlusunuz. Sadece nefsinizin kaldıramayacağı şeylerden sorumlu değilsiniz. Ama nefsiniz neyi kaldırıyor, bunu da bilmekten sorumlusunuz. Sen tembellik yaparken bir genç daha kötü yola düşüyor mu? Sizin kendi iç çekişmelerinizden dolayı bir kız çocuğu daha kötü yola düşüyor mu? Siz daha meseleleri çözmek için zaman kaybederken mülteciler, organ mafyasının eline, fuhuş çetesinin, uyuşturucu çetesinin eline düşüyor mu? İşte nefsiniz bunların hangisini kaldırır, hangisinin kaldırmaz bunları da bilmek zorundasınız. İşte biz bu teşkilatları, nefsimizin kaldıramayacağı işlerden dolayı birçok nefsin kaldırabileceği o küçük parçalar bir araya gelsin ve bu işleri yapsın diye. İşte teşkilat dediğin budur. Bundan dolayı da dünyanın her yanından sevaplar alırız, yetimlerden sevap alırız.”

4.jpg

27 ilçe katıldı

Genişletilmiş İstanbul İl Divanı’na katılan 27 ilçe ise şöyle:

Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa, Beykoz, Beylikdüzü, Çekmeköy, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Gebze, Güngören, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu.

 

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Şırnaklı 800 aileye yardım
İzmir İHH İnsani Yardım Derneği, terör mağduru Şırnaklı 800 aileye gıda, giysi ve nakdi yardım ulaştırdı. Yardımlardan 3 bin kişi istifade etti.
16.02.2018
İslam Dünyası’nın Halife Abdülhamid'e Bakışı
Ankara İHH İnsani Yardım Derneği, Sultan 2. Abdülhamit Han’ın vefatının 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir konferans düzenledi. Konferansa Filistin, Yemen ve Libya’dan konuşmacılar katıldı.
12.02.2018
Terörden arındırılan bölgelere 14 TIR yardım
İzmir İHH İnsani Yardım Derneği, Memur-Sen İzmir Temsilciliği’nin destekleriyle 14 TIR dolusu yardım malzemesi topladı. Yardımlar, Zeytin Dalı Harekatı sonrasında temizlenen bölgelerde yaşayan sivil halka ulaştırılacak.
09.02.2018

SON HABERLER

 • Yetimleri sevindirmeye hazır mısın?
  14.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yetim Dayanışma Günleri (YDG) başlıyor. Organizasyon kapsamında 37 ülkede hayata geçirilecek 537 projeden yaklaşık 150 bin yetim yararlanacak.
 • Kırgızistan’da 2 yeni cami hizmete açıldı
  20.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kırgızistan’da 15 Temmuz Şehitleri adına vakfedilen 2 yeni camiyi hizmete açtı.
 • 2018 yılı il başkanları toplantısı
  19.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı 2018 Yılı 1. İstişare Toplantısı, İHH Bursa Afet Koordinasyon ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 • Bağdat ve Musul’a insani yardım
  19.02.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bağdat’ta yaşayan 300 aileye gıda ve elbise, Musul’da yaşayan 27 aileye de buzdolabı yardımında bulundu.
 • Kütahya Genç İHH’dan Şehadet Gecesi
  18.02.2018
  Kütahya Genç İHH, geliri Somali’de açılacak derin su kuyusunda kullanılmak üzere “Şehadet Gecesi - Kudüs” sloganıyla bir konser düzenledi.